https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Inwestycje w Świdniku

Dwie drogi na terenie Świdnika w Gminie Marciszów zostały gruntownie wyremontowane. A na głównej drodze zostały zainstalowane lampy solarne.

– Sukcesywnie modernizujemy i polepszamy stan naszej gminnej infrastruktury drogowej – mówi Wójt Gminy Marciszów Wiesław Cepielik. – Tym razem nowego wyglądu nabrały: droga gminna nr 114354D oraz droga gminna znajdująca się na działce nr 385/4. Obie zyskały nową nawierzchnię asfaltową. Remonty wykonała firma Inżynieria Lądowa Interko z Kamiennej Góry, która w postępowaniu przetargowym złożyła najkorzystniejszą ofertę. W tej samej miejscowości zostały również zainstalowane nowe lampy solarne przy głównej drodze. Przypomnę, że w całej Gminie Marciszów zostały już zainstalowane 52 solarne lampy uliczne. Tego typu punkty powstały w miejscach, w których nie udało się wykonać instalacji lamp sieciowych ze względu na koszty lub trudne warunki techniczne. Doświetlenie newralgicznych miejsc, o których informowali mieszkańcy naszej gminy, miało na celu poprawę ich bezpieczeństwa.

(AŁ, fot. RelacjeRegionalne.pl)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty