https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Zaproszenie na Rajd Świdnicki

W dniach 22 – 23 kwietnia 2023 r. na drogach powiatów świdnickiego i wałbrzyskiego zostanie rozegrany Rajd Świdnicki – pierwsza runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski i Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.

Drodzy Zawodnicy i Kibicie!

Z wielką radością w Świdnicy inaugurujemy tegoroczne ściganie w ramach Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski i Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Rajd Świdnicki to zawody z bogatą historią, wręcz kultowe, w których wielokrotnie triumfowali wspaniali mistrzowie m.in. Marian Bublewicz, Janusz Kulig, Krzysztof Hołowczyc, Leszek Kuzaj czy Kajetan Kajetanowicz.

To runda, która zawsze kojarzona jest z wymagającą trasą, świetną obsadą zawodników i wysoką frekwencją kibiców, a także ze wspaniałą sportową atmosferą. Jej najwyższy poziom organizacyjny potwierdza 45-letnia obecność w kalendarzu mistrzostw Polski. Obecnie tylko nieliczne zawody w kraju mogą poszczycić się taką historią.

Fundusz Regionu Wałbrzyskiego od lat aktywnie włącza się w organizację Rajdu Świdnickiego. Czynimy to mając głęboką świadomość naszej społecznej misji, w której ważne miejsce zajmuje promocja inicjatyw gospodarczych i obywatelskich, a także sportowych i kulturalnych.

Walka o pierwsze w tym sezonie zwycięstwo w krajowym czempionacie rozegra się na trasach w Górach Sowich i Górach Wałbrzyskich. Bardzo miło nam, że pośród trzynastu odcinków specjalnych, po raz kolejny są dwa – szczególnie dedykowane kibicom. To dwukrotnie rozgrywany w sobotę, miejski oes pod nazwą „Świdnica – Fundusz Regionu Wałbrzyskiego”, na który serdecznie zapraszam.

Życzę wspaniałych emocji i bezpiecznego kibicowania!

Z rajdowym pozdrowieniem

Robert Jagła

Prezes Zarządu

Funduszu Regionu Wałbrzyskiego

***

Zawody organizowane przez Automobilklub Sudecki otworzą rywalizację w krajowym czempionacie.

Siedem razy w ciągu ostatniej dekady sezon RSMP startował w Świdnicy. Rajd rozgrywany na asfaltowych trasach w Górach Sowich i Górach Wałbrzyskich obchodzi w tym roku 45-lecie obecności w kalendarzu mistrzostw Polski.

Sportowa rywalizacja w 51. Rajdzie Świdnickim potrwa dwa dni. Pierwszą okazję do zobaczenia rajdowych załóg w akcji kibice będą mieli w sobotni poranek. 22 kwietnia, między 9 a 12, zawodnicy sprawdzą swoją formę na odcinku testowym liczącym 6,9 km. O 14:30 wszyscy uczestnicy zawodów spotkają się w hali lodowiska w Świdnicy na uroczystym rozpoczęciu rajdu.

Na sobotnie popołudnie i wieczór organizatorzy zaplanowali cztery próby sportowe, w tym dwa przejazdy widowiskowego oesu na ulicach Świdnicy (OS 1 i OS 4 – 3,1 km). Drugi odcinek specjalny wiedzie ze Świdnicy do Dziećmorowic (12,4 km), a trzeci to rywalizacja na trasie z Walimia do Rościszowa (8,85 km).>/p>

W niedzielę zawodnicy będą rywalizować na trzech próbach sportowych, a każdą z nich przejadą trzykrotnie. Drugi etap zawodów rozpocznie najdłuższy w rajdzie oes z Ludwikowic do Kamionek (14,1 km). Następnie zawodnicy zmierzą się na liczącym 8,45 km odcinku Rościszów – Walim. Przed powrotem na serwis w Świdnicy czeka ich jeszcze 12,5 km ścigania z Dziećmorowic do Świdnicy. Trzeci przejazd tej próby, a zarazem finałowy oes zawodów, zostanie rozegrany jako Power Stage, czyli oes, na którym pięć najszybszych załóg zdobywa dodatkowe punkty do klasyfikacji mistrzostw.

(RED)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty