https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Więcej możliwości w Ząbkowicach Śląskich

Kraje azjatyckie kuszą inwestorów gotowymi, już wzniesionymi halami, które tylko czekają na przedsiębiorców gotowych do rozkręcenia biznesu we wcześniej przygotowanych lokalizacjach. Już wkrótce na polskich przedsiębiorców będzie czekało ponad 5000 metrów kwadratowych powierzchni hali, a wszystko to w Ząbkowicach Śląskich, na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „INVEST-PARK”.

Przypomnijmy: 3 października 2022 r., przy ul. Cukrowniczej 8 w Ząbkowicach Śląskich, odbyła się uroczystość wbicia łopaty pod budowę Lokalnego Centrum Biznesu – hali przemysłowo-magazynowej dedykowanej pod wynajem dla mikro, małych i średnich przedsiębiorców, którzy dzięki inicjatywie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „INVEST-PARK”, rozwiną swój biznes i stworzą dla mieszkańców regionu nowe miejsca pracy.

– To duży krok dla Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, ale jeszcze większy dla Ząbkowic Śląskich i jego mieszkańców. Po miesiącach projektowania i tygodniach prac przygotowawczych, przechodzimy do właściwego etapu budowy Lokalnego Centrum Biznesu: nowoczesnego i skalowalnego obiektu, dedykowanego małym i średnim przedsiębiorcom, którzy tutaj, w dynamicznie rozwijającej się części Ząbkowic Śląskich stworzą nowe, konkurencyjne miejsca pracy. Powstanie hala przemysłowo-magazynowa, zgodnie z najwyższymi standardami. Przewidujemy również uruchomienie przestrzeni administracyjnej, biurowej i socjalnej. Nie zapominamy także o infrastrukturze towarzyszącej: zielonej przestrzeni i wygodnych parkingach. To tylko i aż 5000 metrów kwadratowych, które – w co głęboko wierzę – napędzą rozwój lokalnego przemysłu i regionalnych usług – powiedział podczas uroczystości Piotr Wojtyczka, prezes zarządu WSSE.

– Marzenia się spełniają! Wielokrotnie o tym rozmawialiśmy, ale dzięki zarządowi Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej te marzenia dzisiaj mogą się spełnić. To jest początek inwestycji w Gminie Ząbkowice Śląskie jeśli chodzi o infrastrukturę przemysłowo-magazynową. Ta hala będzie zatem elementem czegoś dużo większego – mówił podczas inauguracji budowy ząbkowickiej hali Poseł na Sejm RP Marcin Gwóźdź.

Przedsięwzięcie ma zostać ukończone w połowie tego roku i jest realizowane z myślą o małych i średnich firmach. Oprócz wzniesienia samej hali, projekt przewiduje powstanie części administracyjnej oraz socjalno-usługowej. Wszystko z przyłączami oraz dogodną dla inwestorów infrastrukturą: parkingiem, placem manewrowym i terenami zielonymi. Inwestycja kosztować będzie około 23 mln zł. Generalnym wykonawcą inwestycji jest konsorcjum firm PBO Śląsk Sp. z o.o. z Sosnowca (jako lider konsorcjum) oraz PW Pasek Sp. j. z Będzina (jako członek konsorcjum). Wykonawcy zapewniają, że rozpoczęte już prace zamkną się w ustalonym w umowie terminie, czyli do końca czerwca 2023 roku.

Podobne obiekty zostaną wybudowane w Wałbrzychu, Nysie, Brzegu, Jaworzynie Śląskiej oraz we Wrześni. Z kolei w samych Ząbkowicach Śląskich inwestycja ma współgrać i tworzyć większą całość wraz z Europarkiem Ząbkowice, czyli parkiem przemysłowym o powierzchni około 130 hektarów. Od Wrocławia dzieli go jedynie 60 kilometrów, a jego zlokalizowanie przy drodze krajowej nr 8 będzie czynić go ciekawą opcją dla dolnośląskich firm.

(JM)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty