https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

7 marca wybory burmistrza Boguszowa – Gorc?

7 marca wybory burmistrza Boguszowa – Gorc?

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji opublikowało „Projekt rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów w sprawie przedterminowych wyborów burmistrza miasta Boguszowa-Gorc w województwie dolnośląskim”. Z dokumentu wynika, że mieszkańcy będą mogli wybrać nowego burmistrza 7 marca 2021 r.

Przypomnijmy: Sąd Apelacyjny we Wrocławiu, na niejawnym posiedzeniu, które odbyło się 11 grudnia 2020 r., odrzucił zażalenie na decyzję Sądu Okręgowego w Świdnicy, który oddalił protest wyborczy w sprawie referendum o odwołania burmistrza Boguszowa – Gorc. Tym samym Jacek C. ostatecznie stracił mandat burmistrza, a teraz premier musi ogłosić termin przedterminowych wyborów nowego burmistrza Boguszowa – Gorc.

28 grudnia 2020 r. ukazał się projekt rozporządzenia w sprawie tych wyborów. Z opublikowanego dokumentu wynika, że głosowanie odbędzie się w 7 marca 2021 r. (niedziela) w godzinach 7.00-21.00, a kampania wyborcza zakończy się 5 marca (piątek) o północy. Kandydaci na burmistrza Boguszowa – Gorc będą mogli zgłaszać się do 12 lutego. Na razie jedyną osobą, która już kilka miesięcy temu oficjalnie zadeklarowała wolę ubiegania się o fotel burmistrza (zwolniony przez odwołanego w referendum Jacka C.) jest Roman Ludwiczuk – były zastępca prezydenta Wałbrzycha i senator VI i VII kadencji. Prawdopodobnie w szranki staną także: Krzysztof Kumorek (od 24 czerwca 2020 r. pełni obowiązki burmistrza miasta) oraz Sylwia Dąbrowska (w 2018 roku przegrała w II turze z Jackiem C.). Na giełdzie nazwisk pojawiają się także: Sławomir Wójcik (w 2018 roku nie dostał się do II tury i poparł Jacka C., a potem objął kierownicze stanowisko w miejskiej spółce ZGKiM) i Iwona Frankowska, która jest radną Rady Powiatu Wałbrzyskiego i urzędującym wicestarostą.

(RED)

O sprawie pisaliśmy także tu:

REKLAMA

Click Here