https://db2010.pl GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Referendum ważne, aresztowany burmistrz odwołany!

Według nieoficjalnych wyników, referendum gminne w sprawie odwołania Burmistrza Miasta Boguszów-Gorce przed upływem kadencji jest ważne!

W głosowaniu udział wzięło 3980 osób, a minimalna liczba głosujących, by referendum było ważne, wynosiła 3089 osób.

Według nieoficjalnych wyników za odwołaniem Jacka C. z funkcji burmistrza Boguszowa Gorc głosowało 3940 osób. Pozostałe głosy było nieważne lub przeciwko odwołaniu aresztowanego burmistrza.

Oficjalne wyniki głosowania w Boguszowie – Gorcach najprawdopodobniej w poniedziałek ogłosi komisarzy wyborczy w Wałbrzychu.

– To historyczna chwila dla naszego miasta. Mieszkańcy Boguszowa-Gorc skorzystali z swojego prawa i pokazali że jesteśmy wspólnotą, dla której nasza mała ojczyzna jest ważna. Świadczy to o dużej dojrzałości i pokazało że wspólnie można dużo. W Imieniu organizatorów dziękujemy wszystkim, że wzięli sprawy w swoje ręce i poszli do urn pomimo deszczu oraz koronawirusa w tle. Dziękujemy wszystkim za ciężka pracę! Referendum jest skuteczne, a szczegóły głosowania podamy po zatwierdzeniu protokołów przez Państwową Komisję Wyborczą w Wałbrzychu – mówią organizatorzy referendum w Boguszowie – Gorcach.

Po potwierdzeniu wyników przez PKW, z urzędu ustąpi zastępca burmistrza Boguszowa – Gorc Sebastian Drapała, a Wojewoda Dolnośląski wyznaczy komisarza, który w ciągu 90 dni zorganizuje wybory nowego burmistrza.

(RED)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty