https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Pierwsze szczepienia na koronawirusa w Wałbrzychu

Pierwsze szczepienia na koronawirusa w Wałbrzychu

W Specjalistycznym Szpitalu im. A. Sokołowskiego w Wałbrzychu, podobnie jak w 4 innych szpitalach na terenie Dolnego Śląska, wykonane zostały pierwsze szczepienia przeciwko koronawirusowi.

– Pierwszą zaszczepioną w Wałbrzychu jest pani pielęgniarka ze szpitalnego oddziału ratunkowego. To przełomowy moment dla walki z koronawirusem i jego skutkami – zdrowotnymi i gospodarczymi. Nasze życie nie wróci do normalności, a gospodarka – na ścieżkę rozwoju bez zaszczepienia się większości populacji. Stąd nasz apel – zgłaszajmy się do szczepienia, chronimy w ten sposób nie tylko samych siebie, ale również naszych najbliższych. Pomożemy w ten sposób w realizacji największego przedsięwzięcia logistycznego naszych czasów – powiedział Grzegorz Macko, Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego podczas konferencji prasowej w Specjalistycznym Szpitalu im. dra Alfreda Sokołowskiego w Wałbrzychu, w której uczestniczyli wicewojewoda dolnośląski Jarosław Kresa, przewodniczący Komisji Zdrowia Sejmiku Województwa Dolnośląskiego – lekarz Mirosław Lubiński oraz dyrektor szpitala Mariolą Dudziak.

Wszystkie niezbędne informacje na temat szczepień dostępne są między innymi na stronie: https://www.gov.pl/web/szczepimysie

– Z okazji świąt życzyliśmy sobie zdrowia. Ten dzień to milowy krok w tym kierunku, aby nasze społeczeństwo było zdrowsze. Jako lekarz z kilkudziesięcioletnim doświadczeniem nigdy nie spotkałem się ze zgonem spowodowanym szczepionką, zaś koronawirus przyczynił się do śmierci tysięcy Polaków. Szczepionki są jednym z największych osiągnięć cywilizacji, są potężną bronią przeciwko wirusom, które wcześniej zabijały miliony ludzi. Gdy byłem dzieckiem, moi rodzice szczepili mnie, abym nie chorował na ospę, gruźlicę czy krztusiec. Teraz zaszczepiłem się też po to, aby nasze najstarsze pokolenie nie czuło strachu przed śmiertelnym wirusem. Bądźmy odpowiedzialni, bądźmy solidarni, szczepmy się! W listopadzie było najwięcej zgonów od czasu drugiej wojny światowej. Od dzisiaj dysponujemy potężną bronią przeciwko niewidzialnemu agresorowi. Proszę Państwa o pomoc w tej walce. Wykażmy się patriotyzmem i zaszczepmy się w pierwszym możliwym terminie. Walczmy na słowa z osobami, które negują sens szczepień. Pytajmy ich o kompetencje naukowe w tym temacie. Jednym z ich argumentów jest to, że na szczepionkach zarabiają korporacje. I co z tego? Korporacje zarabiają też na lekarstwach, żywności, benzynie czy ubraniach. Nie znaczy to, że mamy z tego wszystkiego rezygnować. Szczepmy się! Pamiętajmy też o naszych polskich bohaterach, którzy uratowali miliony ludzkich istnień: Rudolfie Weiglu, pogromcy tyfusa plamistego i Hilarym Koprowskim, zwycięzcy nad wirusem polio. Apeluję do władz lokalnych: stawiajcie im pomniki, nazywajcie ulice – podkreśla Mirosław Lubiński.

– Mamy przełom w walce z #COVIDー19. Zaszczepiłem się, bo to ważne dla mnie, dla innych ludzi, również moich pacjentów. Dziękuję firmie Pfizer za ideę. Dziękuję Komisji Europejskiej w Polsce za wspólnotę. Dziękuję Ministerstwu Zdrowia za program. Dziękuję lekarzowi Mirosławowi Lubińskiemu za asystę – nie bolało – dodaje dr Roman Szełemej, prezydent Wałbrzycha i lekarz.

(RED)

REKLAMA

Click Here