Znów lepsi od wrocławian

Koszykarze Górnika Trans.eu Wałbrzych w 22. kolejce grupy D II ligi pokonali w Hali Wałbrzyskich Mistrzów WKK Wrocław 75:55. Jednak to jeszcze nie koniec pojedynków derbowych z udziałem biało-niebieskich.
Wałbrzyszanie rozpoczęli mecz piątką: Damian Durski, Marcin Wróbel, Rafał Glapiński, Piotr Niedźwiedzki oraz Rafał Niesobski i po ok. 90 sekundach prowadzili 6:0, po trafieniach „Niedźwiedzia” i Niesobskiego. Potem do końca kwarty kontrolowali przebieg gry oraz spokojnie rozgrywali swoje akcje i po 10 minutach byli na prowadzeniu 14:8. Na początku drugiej kwarty wrocławianie zmniejszyli stratę do 4 oczek, ale po chwili miejscowi znów osiągnęli 8-punktową przewagę i z minuty na minutę powiększali dystans. Po świetnej serii przez chwilę prowadzili nawet 15 punktami, a po pierwszej połowie na tablicy widniał wynik 37:24 dla wałbrzyszan.
Start trzeciej odsłony był dość wyrównany – na każde trafienie gospodarzy skutecznie odpowiadali goście. Potem obraz gry się nieco zepsuł, ponieważ obie ekipy odnotowały sporo strat i były nieskuteczne w ataku. Ostatecznie na 10 minut przed końcem spotkania podopieczni Arkadiusza Chlebdy prowadzili 59:41 i byli wręcz na autostradzie do wygranej. Ostatnia ćwiartka była już dopełnieniem formalności, lecz gospodarze dążyli do tego, by wygrać mecz co najmniej 20 punktami. Szkoleniowiec miejscowych dał szansę w końcówce rezerwowym, którzy nie zawiedli, dzięki czemu Górnik Trans.eu zwyciężył 75:55.
W następnej serii gier biało-niebiescy znów zagrają w Wałbrzychu – tym razem w derbach z Sudetami Jelenia Góra. Spotkanie odbędzie się w sobotę, 11 lutego o godz. 17:00.

Górnik Trans.eu Wałbrzych – WKK Wrocław 75:55 (14:8, 23:16, 22:17, 16:14)
Górnik: Niedźwiedzki 20, Wróbel 18, Niesobski 15, Glapiński 5, Rzeszowski 4, Kozak 4, Ratajczak 4, Bochenkiewicz 3, Durski 2, Krówczyński 0, Podejko 0, Jeziorowski 0.
WKK: Kobel 14, Uberna 8, Sewioł 8, Yoka-Bratasz 7, Wnorowski 6, Jodłowski 3, Kruczała 3, Wilk 3, Józefiak 2, Rodak 1, Trębowicz 0, Matusiak 0.