https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

II Bieg Koliby Łomnickiej

178 śmiałków stanęło na starcie zimowego prologu biegu ULTRA Waligóra Run Cross. Pierwsi linię mety w Łomnicy w gminie Głuszyca minęli Marcin Jagiellicz z Wałbrzycha i Justyna Stefaniak z Oleśnicy.
zimowy bieg koliby
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Uczestnicy II Biegu Koliby Łomnickiej wystartowali koło restauracji „Koliba Łomnicka” w Łomnicy, a trasa biegu została wytyczona w Górach Suchych, które charakteryzują się dużą różnicą przewyższeń. Na dystansie 15,5 km zawodnicy musieli pokonać około 700 m przewyższeń. Dodatkowym utrudnieniem był mokry śnieg, który zalegał w górach.
-Dla mnie to był wyjątkowo trudny bieg, po śniegu. Rzadko w czasie sezonu można pobiegać w takich warunkach. Dlatego cieszę się, że miałam okazję pomęczyć się w Łomnicy- powiedziała Katarzyna Gramza z Rawicza.
Zwycięzcą zawodów został Marcin Jagiellicz z Wałbrzycha (01:36:48), drugi był Marcin Dudziński (01:36:59), trzeci głuszyczanin Marek Swoboda (01:37:02). Wśród kobiet pierwsza na mecie pojawiła się Justyna Stefaniak z Oleśnicy (01:50:24) przed Lidią Niekraś (01:50:33)  i Anną Grześkowiak (01:50:34). Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim, którzy wzięli udział w imprezie biegowej.
W oczekiwaniu na biegaczy na stoku Rodzinnej Stacji Narciarskiej w Łomnicy odbyły się Juniorskie Zawody w Slalomie, zorganizowane przez nauczycieli i młodzież z głuszyckiego Gimnazjum Publicznego na czele z Bożeną Wardawy. Sportowa rywalizacja i ruch na świeżym powietrzu sprzyjały dobrej zabawie zarówno biorących udział w zawodach, jak i kibiców.
– Serdecznie podziękowania dla wszystkich osób zaangażowanych w organizację imprezy sportowej w Łomnicy, w czasie której w rolę komentatora sportowego wcielił się burmistrz Głuszycy Roman Głód – podkreślają organizatorzy biegu ze Stowarzyszenia Waligóra Run Cross. – Wraz z Gminą Głuszyca zapraszamy na kolejne biegi górskie rozgrywane w Głuszycy: II Półmaraton Szlakiem Riese – 5 sierpnia oraz ultramaraton i półmaraton Waligóra Run Cross – 2 września.
(RED)
 
Wyniki II Biegu Koliby Łomnickiej

REKLAMA

Kliknij tutaj