https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

32 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

W gminach Aglomeracji Wałbrzyskiej i powiatu kamiennogórskiego ostatni weekend stycznia upłynie pod znakiem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Od piątku do niedzieli, w ramach 32 Finału WOŚP, organizowane będą imprezy kulturalne, muzyczne, rekreacyjne i sportowe. Tegoroczna kwesta prowadzona jest pod hasłem: Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych.

Boguszów – Gorce

Tradycyjnie Finał WOŚP w Boguszowie – Gorcach zostanie zorganizowany w sali widowiskowej Miejskiej Biblioteki – Centrum Kultury przy pl. Odrodzenia 4 oraz w Szybie Witold przy ul. Traugutta 12g. W Boguszowie niedzielną imprezę rozpocznie o godz. 15.00 pokaz „Dzieci dzieciom”, potem będą pokazy tańca, koncerty, pokaz ratownictwa medycznego, licytacje, kawiarenka, malowanie twarzy, a o godz. 20.00 światełko do nieba. W Gorcach zabawa również rozpocznie się o godz. 15.00 pod hasłem: „Muzyka, taniec, śpiew”, a w roli głównej wystąpią dzieci i utalentowana młodzież. W Szybie Witold zostały zaplanowane: pokaz ratownictwa medycznego, licytacje, kawiarenka, malowanie twarzy, a o godz. 20.00 światełko do nieba.

Gmina Czarny Bór

Wolontariusze na Trójgarbie, złote serce z wośpową grawerką, lot widokowy nad Sudetami, warsztaty serowarskie, wiejskie pyszności, a do tego szczypta magii i moc rockowego grania – to tylko niektóre z atrakcji przygotowanych przez sztab WOŚP w gminie Czarny Bór.

– Już w sobotę od rana wolontariuszy spotkać będzie można na najbardziej obleganym turystycznym szlaku pod Trójgarbem. Wolontariusze zaopatrzeni będą nie tylko w wielkoorkiestrowe puszki, ale też czarnoborskie pyszności i rozgrzewające napoje, więc drodzy turyści na pieszą wędrówkę przygotujcie nie tylko dobre buty, ale też gorące serca i portfele. A w niedzielę (28 stycznia) od samego rana, na terenie całej gminy kwestować będzie 16 wolontariuszy. Od godz. 12.00 sołectwo Jaczków, w tamtejszej świetlicy serwować będzie lokalne pyszności. Będzie i swojsko, i domowo, i wykwintnie – każdy łasuch znajdzie coś dla siebie. Biorąc pod uwagę aktywność Sołectwa Jaczków i ubiegłoroczny, rekordowy wynik będzie się tam działo! Równie gorąco będzie w czarnoborskim Centrum Kultury – przekonuje szefowa czarnoborskiego sztabu Anita Kałuzińska. – Startujemy już o godzinie 14.00! A w programie: dziecięce popisy wokalne (Nutki Kawki) występy taneczne (Dzikie Densy i Fraszka), pokazy strażackie (OSP Czarny Bór), sekcja karate kyokushin (Akademia Ludzi z Pasją). O magiczny nastrój zadba iluzjonista – Hubert Burzyński, a mocne muzyczne uderzenie zapewnią zespoły Hortus, The Light Street. Do tego fantastyczna atmosfera, fotobudka od Złotej Oprawy, alpakowa zagroda, konkurencje UKN Melafir i Fire Show Przemysława Orszulaka. A jeśli ktoś przez te kilka godzin zgłodnieje, to będzie miał okazję popróbować specjałów od koła gospodyń wiejskich i gminnych stowarzyszeń i organizacji. A przysłowiową „wisienką na torcie” będą oczywiście licytacje. Pod młotek pójdzie całe mnóstwo atrakcyjnych gadżetów m. in. złote serduszko z grawerką, lot nad Sudetami, vouchery na wycieczki, do regionalnych restauracji, na spektakle i koncerty do wrocławskich i wałbrzyskich instytucji kultury, vouchery na usługi kosmetyczne i rekreacyjne oraz moc nietuzinkowych gadżetów (pełna lista na stronie: https://ck.czarny-bor.pl/ i na https://www.facebook.com/sztabwospgminaczarnybor/). Sztab WOŚP w gminie Czarny Bór działający w Bibliotece + Centrum Kultury serdecznie dziękuje wszystkim, którzy włączyli się w działania sztabu i już w najbliższy weekend zagrają razem z nami w największej orkiestrze świata!

Gmina Głuszyca

– Głuszyca i jej sztab w Centrum Kultury – Miejskiej Bibliotece Publicznej w Głuszycy od lat grają z orkiestrą, także w tym roku nie może być inaczej. Finał już 28 stycznia. Nie może Was zabraknąć! – mówi Sabina Jelewska, dyrektor CK – MBP w Głuszycy. – Tego dnia na głuszyckich ulicach od rana będzie można spotkać uśmiechniętych wolontariuszy WOŚP z puszkami, które – mamy nadzieję – wypełnią się po brzegi. W finałową niedzielę głuszycki sztab WOŚP przygotował moc atrakcji, które będą wspierać prowadzoną zbiórkę do puszek. Liczymy na Wasze otwarte serca. Zaczynamy o godz. 10.00 wspólnym morsowaniem na Łowisku Pstrąga Złota Woda w Łomnicy. O godz. 11.00 miłośnikom historii i niedzielnych wędrówek proponujemy spacer z lokalnym pasjonatem historii – Grzegorzem Czepilem, który ciekawie opowiada o historii naszego miasta i okolic. Zbiórka w Parku Jordanowskim, a po spacerze zapraszamy na ciepłą herbatkę do Jadła. W godz. 12.00 – 17.00 mamy dla Was wielką petardę – tego w Głuszycy jeszcze nie było: nurkowanie z Hydromanią w głuszyckim Delfinku przy Szkole Podstawowej nr 3 w Głuszycy. O godz. 14.30 w siedzibie sztabu, czyli w sali widowiskowej CK-MBP rozpoczniemy finał hymnem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w wykonaniu Głuszyckiej Orkiestry Dętej pod batutą kapelmistrza Eugeniusza Lecia. Orkiestra wykona także wiązankę przebojów muzyki rozrywkowej. O godz. 15.00 scenę głuszyckiego Centrum Kultury opanuje młodzieżowy zespół muzyczny z I LO w Wałbrzychu. W tym samym czasie będzie można zobaczyć, jak udzielają pierwszej pomocy strażacy z OSP Głuszyca Górna. Warto obejrzeć pokaz i przypomnieć sobie, jak uratować ludzkie życie. O godz. 15.30 zobaczymy wielokrotne mistrzynie Polski w boksie – siostry Andżelikę Mięgoć i Kingę Mięgoć – mieszkanki Głuszycy, które zaprezentują swoje umiejętności zdobyte w ringu. Ok. godz. 16.00 atmosferę na parkiecie rozgrzeją tancerze ze Szkoły Tańca Cordex w Wałbrzychu z pokazem tańca towarzyskiego. Będziemy mogli podziwiać również podopiecznych szkoły, którzy zaprezentują swoje umiejętności zdobyte na zajęciach. Ok. godz. 16.40 na scenie pojawią się młode wokalistki, które śpiewają pod okiem trenera wokalnego Radosława Zychala. O godz. 17.30 wystąpi nasza gwiazda wieczoru – Nullo, czyli Nullizmatyk: raper i producent muzyczny, znany z wcześniejszych występów grupie hip-hopowej Trzeci Wymiar. Ok. godz. 19.15 finał WOŚP w Głuszycy zakończy swoimi hitami nastoletni wokalista WonerS. Oczywiście w trakcie finału będzie prowadzony kiermasz z przeróżnymi gadżetami i voucherami – na pewno każdy znajdzie coś dla siebie i będzie w ten sposób mógł wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Jedlina-Zdrój

O działanie sztabu w Jedlinie-Zdroju po raz kolejny zadba miejska radna Monika Świderska. Plan wydarzeń finałowej niedzieli jest już gotowy.

 – Zapraszamy do Białej Sali w uzdrowisku przy placu Zdrojowym w godzinach 15.00 – 18.00. W programie są: występ dzieci i młodzieży z sekcji muzycznej przy Centrum Kultury, koncert Kasi Nowak, występ chóru jedlińskich seniorów, występ taneczny zespołu Górska Roma oraz oczywiście licytacje. Między innymi Burmistrz Jedliny-Zdroju Leszek Orpel już przekazał na licytację voucher na wspólną kolację. Podczas finału w niedzielę będzie można też kupić najsmaczniejsze na świecie ciasta, a na wszystkich będzie czekał gorący poczęstunek.

Kamienna Góra

Centrum Biblioteczno-Kulturalne Gminy Kamienna Góra tegoroczny Finał WOŚP organizuje w Krzeszowie, Przedwojowie, Ptaszkowie, Pisarzowicach i Marciszowie.

– Gramy na sportowo: 27 stycznia 2024 r. Halowy Turniej Piłki Nożnej Memoriał im. Józefa Rusnarczyka (organizator Victoria Czadrów) w hali SP Pisarzowice, 2 Bieg „Policz się z cukrzycą” oraz „Bieg Malucha” – start z boiska SP Pisarzowice (organizator Centrum Biblioteczno-Kulturalne Gminy Kamienna Góra Pisarzowicka Grupa Rekreacyjna PGR); II Turniej Służb Mundurowych Szóstek Siatkarskich o puchar Wójta Gminy Marciszów; 28 stycznia 2024 r. – 3 Noworoczny turniej FIFA o puchar Wójta Gminy Kamienna Góra. 28 stycznia 2024 r. Finał WOŚP rozpoczniemy o godz. 14.00 w sali widowiskowej Centrum Biblioteczno-Kulturalne Gminy w Krzeszowie. Podobnie w pozostałych miejscowościach finałowe granie odbędzie się w budynkach świetlic wiejskich (Ptaszków, Przedwojów). Gwiazdą wieczoru w Krzeszowie będzie zespół Pudelski, który zagra w sali widowiskowej Centrum Biblioteczno-Kulturalne Gminy o godz. 20.00 – zachęcają przedstawiciele Sztabu nr 6392.

Finał w Kamiennej Górze, współorganizowany przez miejskie instytucje, rozpocznie się o godz. 14.00 występem dzieci z przedszkola nr 1. Do godz. 20.00, gdy imprezę zakończy światełko do nieba, będą występy dzieci i młodzieży z Kamiennej Góry, koncerty oraz pokazy tańca i pierwszej pomocy.

Gmina Lubawka

W Chełmsku Śląskim finał rozpocznie się w piątek o godz. 16.00 turniejem siatkówki, a w sobotę o godz. 10.00 zostanie rozegrany turniej tenisa stołowego. Niedzielny finał rozpocznie się o godz. 9.00 od wyjścia wolontariuszy na ulice miasteczka, a o godz. 20.10 imprezę zakończą Zajączki. Natomiast Dom Kultury w Lubawce zaprasza na finałową imprezę w niedzielę o godz. 14.00. Będą koncerty, występy lokalnych artystów, licytacje, loteria, kiermasz i światełko do nieba.

Gmina Marciszów

32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zbliża się wielkimi krokami, a Gmina Marciszów, tak jak w roku ubiegłym, będzie grała razem z Centrum Biblioteczno-Kulturalnym Gminy Kamienna Góra. Z tej okazji 28 stycznia 2024 r. w Domu Kultury w Marciszowie odbędzie się impreza finałowa, podczas której planowane są ciekawe atrakcje i występy, a także licytacje, z których cały dochód przekazany zostanie na WOŚP. Ale finał w Marciszowie rozpocznie już 27.01.2024 r. o godz. 10.00 II Turniej Służb Mundurowych Szóstek Siatkarskich o Puchar Wójta Gminy Marciszów. W Hali Sportowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego zagrają drużyny: Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze, Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze, Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kamiennej Górze, Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze. 28.01.2024 r. finałowa impreza rozpocznie się o godz. 15.00 w Domu Kultury przy ul. Szkolnej 10 w Marciszowie. Na godz. 15.10 zaplanowany został występ Mai Oleśków, o godz. 15.35 rozpoczną się licytacje, a o 15.50 występ Amelki Pogodzik i Angeliny Luhovej. O godz. 16.05 wystąpi zespół SBC (rap), o 16.30 będą kolejne licytacje, natomiast o godz. 16.45 zaplanowany został występ Matyldy Buk i Sofii Vorony oraz Zosi Ćwik. Pokaz udzielania pierwszej pomocy w wykonaniu OSP rozpocznie się o godz. 17.00, po nim będą kolejne licytacje, o godz. 17.45 występ zespołu TerapeuticClub (rap). Pół godziny później zaprezentują się Olcia Poźniak i Aga Granosik, a po nich Zespół Biesiadny ze Świdnika. Na godz. 19.00 zaplanowane zostało podsumowanie, po nim zaprezentują się na scenie Laura Szostak i Liliana Iżyk – Pabisiak oraz Magda Bigoś, a o godz. 19.30 będą ostatnie licytacje.

Gmina Mieroszów

Świętowanie 32. Finału WOŚP w Mieroszowie rozpocznie się w piątek o godz. 17.00 w hali sportowej przy ul. Hożej 4 w Mieroszowie, gdzie odbędzie się międzynarodowy „Orkiestrowy Turniej Piłki Siatkowej o Puchar 32. Finału WOŚP”.

– W sobotę o godz. 9.00, również w hali przy ul. Hożej, orkiestrowo zagramy w koszykówkę, a następnie przeniesiemy się na mieroszowski stadion, gdzie „Niespełnione Talenty Mieroszowskiego Futbolu” wraz z innymi miłośnikami „piłki kopanej”, rozegrają międzynarodowy „Orkiestrowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar 32. Finału WOŚP” – zapowiada Barbara Bukowska-Matusiewicz z Mieroszowskiego Sztabu WOŚP. – O godzinie 11.00 wystartuje „Orkiestrowy bieg po zdrowie”. Uczestniczki i uczestnicy biegu przemierzać będą powierzchnię naszego wspaniałego tartanu na dwóch dystansach: 3 i 5 km. Od 15.00 zapraszamy do Golińska, gdzie Koło Gospodyń Wiejskich Golińsk, wraz z całym sołectwem, organizuje tradycyjną już orkiestrową biesiadę z przepyszną grochówką, ogniskiem, konkursami i licytacjami. W ramach tego wydarzenia rozegrany zostanie również „Turniej siatkówki ekstremalnej” – w wielkim skrócie: siatkówka zimowa na boisku do siatkówki plażowej dla odważnych. Wydarzeniem, odbywającym się w naszej gminie po raz pierwszy będzie wielkie ognisko przy muzyce, z kiełbaskami i gorącymi napojami, przygotowane przez Stowarzyszenie „Mieroszów w Górach” pod wieżą widokową na Parkowej Górze. Około godz. 17.00 dobiegną do nas również uczestnicy trwającego równolegle „Biegu w glanach”, a o 17.15 odbędzie się  niezwykły pokaz tańca przygotowany przez wałbrzyską Grupę Ognia Impuls. Następnie, wraz z wszystkimi zebranymi pod wieżą orkiestrowiczami, „Rozpalimy serca dla WOŚP”, tworząc wspólnie ogromne serce, które z góry sfotografuje nasz ulubiony fotograf Tomasz Tracewski. Sobotni wieczór to nie lada gratka dla wszystkich miłośników cięższego grania. Zapraszamy od 18.00 do „Piwnicy pod Zielonym Kotem” przy ul. Żeromskiego 28, na „32. Finał WOŚP Mieroszów – Koncertowo”, gdzie zagrają dla nas: Royal Beggars, Silent Live, Kreatura, Rocky Red Jack oraz długo wyczekiwany, szczególnie przez mieroszowską publiczność, zespół Sok Boys! W niedzielę o godz. 12.00 wszystkich fanów lodowatych kąpieli zapraszamy do Golińska 8B na orkiestrowe morsowanie z „Morsami Mieroszów”. Wielki Finał 32. Finału WOŚP w Mieroszowie świętować będziemy w mieroszowskim Rynku w niedzielę od godz. 13.30. Przygotowaliśmy wiele atrakcji, między innymi: występy muzyczne zespołu Relaks Forever Duo, duetu Kamil Jowik & Piotr Panthaler oraz niezwykłą integrację w rytmie wraz z Grupą Bębniarską Dzikich Rytmów Wołanie & Kuźnią Rytmów. Odwiedzą nas także niezwykłe psiaki rasy samoyed, z którymi będzie można zrobić sobie zdjęcie lub pójść na  wycieczkę. Podczas finału odbędzie się konkurs na „Najpyszniejsze ciasto 32. Finału WOŚP w Mieroszowie”, którego jurorami będą przybyli mieszkańcy i goście. Czekać będą orkiestrowe stoiska między innymi z piernikami wykonanymi przez seniorów z Centrum Pielęgnacyjno-Rehabilitacyjnego Jantar – Med w Rybnicy Leśnej oraz z cudeńkami od pań z Mieroszowskiego Rękodzieła. Przyjadą do nas także motocykliści z grupy Black Ravens MC Poland oraz przedstawicielki sołectwa Kowalowa z niespodzianką. Tradycyjne będzie można wziąć udział w loterii oraz w licytacjach, które w tym roku będą naprawdę bardzo ciekawe. Zachęcamy wszystkich do skorzystania z naszej orkiestrowej oferty, do wspólnej zabawy i wspierania razem z nami 32. Finału WOŚP. Serdecznie zapraszamy do Mieroszowa!

Gmina Stare Bogaczowice

W Gminie Stare Bogaczowice także będzie prowadzona kwesta na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wolontariusze dotrą z puszkami do każdego sołectwa w tej gminie.

Szczawno-Zdrój

32 Finał WOŚP w Szczawnie-Zdroju rozpocznie się 28 stycznia o godz. 15.30. Na scenie Teatru Zdrojowego im. Henryka Wieniawskiego zagrają: Weronika Tyrko, Hanna Roman, Mikołaj Kowalski, zespół Paranoja, zespół Between oraz Maciej Lipina. Na ulicach uzdrowiska pojawią się także wolontariusze z puszkami.

Świebodzice

28 stycznia w Liceum Ogólnokształcącym im. M. Konopnickiej w Świebodzicach zostanie zorganizowany Finał WOŚP pod hasłem: „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych”. W programie są m.in. w godz. 9:00-13:00 – Punkt poboru O, o godz. 12.00 bieg „Policz się z cukrzycą”, atrakcje dla małych i dużych przygotowane przez Szczep Harcerski „IMAGO” w Świebodzicach, animacje dla dzieci z Kamayu Art., rozrywkoland i dmuchańce, a w holu głównym czeka strefa gastro z pysznymi wypiekami od wolontariuszy. Będzie także stoisko Środowiskowego Domu Samopomocy w Świebodzicach z tworzeniem własnej biżuterii, Stoisko Terapia w Wirtualnej Rzeczywistości prowadzone przez Anetę Skibińską, sklepik WOŚP. Będzie również możliwość zobaczenia wyposażenia wozu strażackiego Państwowej Straży Pożarnej oraz karetki pogotowia od ARKA Med., a Szkoła Taekwon-do zaprezentuje pokaz sztuk walki. Na scenie nie zabraknie młodszych i starszych utalentowanych artystów, które o godz. 12.30 rozpocznie Zespół Świebodziczanie. Na godz. 18.00 została zaplanowana licytacja darów w sali gimnastycznej LO, a impreza zakończy się o godz. 20.30. Podczas Finału WOŚP w Świebodzicach będzie można zrobić dodatkowy dobry uczynek oddając krew podczas akcji organizowanej przez Klub Honorowych Dawców Krwi wspólnie z LO im. Marii Konopnickiej w Świebodzicach.

Gmina Walim

– Centrum Kultury i Turystyki w Walimiu od samego początku gra z WOŚP. W tym roku 32. Finał odbędzie się na placu przy CKiT – zapowiada Wioletta Sowa, dyrektor Centrum Kultury i Turystyki w Walimiu. – Walim Rajdowy ponownie zaangażowany jest w organizację finału, dlatego i w tym roku będzie można poczuć się jak pilot rajdówki, podczas Motoorkiestry. Ponadto czeka nas akcja kup misia, a dla spragnionych i głodnych przygotowaliśmy „gastrostrefę”. Od kilku lat – zamiast fajerwerków – przygotowujemy w ramach światełka do nieba zimne ognie, które przy sygnałach OSP Walim rozbłysną o godzinie 20.00. Cały czas czekamy na gadżety, vouchery i rożne drobiazgi, które będzie można wylicytować podczas finału. A może ktoś chciałby zostać honorowym kasztelanem zamku Grodno w Zagórzu Śląskim? Nic trudnego, podobnie jak w poprzednich latach, na aukcjach internetowych charytatywni.allegro już niebawem będzie taka możliwość.

Szczegółowy program: godz. 9.00 – otwarcie Sztabu WOŚP w CKiT w Walimiu; godz. 10.00 – wyjście wolontariuszy w teren; od godz. 12.00 – sprzedaż ciast oraz akcja „Kup Misia”; od godz. 13.00 – gastrostrefa; w godz. 13.00 – 17.00 MOTOorkiestra; godz. 18.00 – licytacje (sala bankietowa CKiT); godz. 20.00 – światełko do nieba.

Wałbrzych

28 stycznia w Starej Kopalni zaplanowano koncerty, pokazy, dmuchańce, zajęcia i atrakcje dla najmłodszych i oczywiście licytacje. Finał rozpocznie się o piętnastej i zakończy o dwudziestej symbolicznym światełkiem do nieba. Na ulicach miasta będzie kwestowało 260 wolontariuszy. Najmłodszy będzie miał niespełna roczek, najstarszy 71 lat. WOŚP można już wspierać w kilkudziesięciu lokalizacjach na terenie miasta, gdzie pojawiły się puszki stacjonarne. Te stanęły między innymi w instytucjach, szkołach czy sklepach. Jedna z nich stoi także w Sztygarówce w Starej Kopalni. Działają także wirtualne puszki, a w tych „podpiętych” pod wałbrzyski sztab zebrano już ponad 6 tysięcy złotych.

Miasteczko Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pojawi się 28 stycznia w Starej Kopalni. Zabawa rozpocznie się o godzinie 15.00, a zabawa potrwa do godziny 20.00. W Łaźni Łańcuszkowej zaplanowano koncerty. Na scenie pojawią się znani i lubiani finaliści konkursu „Wałbrzych ma Talent”, o hiphopowy akcent zadba Fraichu, a w rockowym klimacie zagra wrocławska grupa Runkee, którą tworzą znani i doceniani muzycy. Na scenie pojawią się także grupy taneczne Sirens, Madziara Team, Heenta czy dzieci z Przedszkola Samorządowego numer 17. Tegoroczny finał to długa lista atrakcji dla najmłodszych. W Sali Łańcuszkowej pojawi się specjalny dmuchaniec. W małym centrum nauki SOWA będą łamigłówki, warsztaty sensoryczne i animatorzy, którzy zadbają o to, by dzieciaki się nie nudziły. Na zajęcia zaprasza także Wałbrzyska Galeria Sztuki BWA i KidsTech.

– W tym roku grają z nami służby, które opanują teren Kuźni. Policja pokaże swoje wyposażenie i zabierze na przejażdżkę quadem. Pojawią się psy z Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej OSP Wałbrzych, a strażacy ochotnicy wspólnie ze strażą pożarną przygotują symulację katastrofy budowlanej. Każdy będzie mógł także przymierzyć strażacki strój. Wałbrzyski WOPR pokaże, jak ratować życie i prowadzić reanimację. Straż Miejska zaprosi na przejażdżki swoim samochodem, a Sudecka Grupa GOPR przygotowuje pokaz wysokościowy na wieży widokowej, która stoi na terenie Starej Kopalni. Do Sztygarówki w czasie finału zapraszamy tych, którzy dbają o zdrowie. Tu będzie można przeprowadzić analizę swojego ciała czy skóry. Poradami będą służyć dietetycy i psychodietetycy. Finał zakończy się o godzinie dwudziestej światełkiem do nieba, przygotowanym przez Grupę Ognia Impuls – wyliczają organizatorzy wałbrzyskiego finału.

Finał WOŚP to także licytacje. Lista przedmiotów i usług, które będą licytowane w czasie tegorocznego finału WOŚP w Wałbrzychu, wydłuża się z godziny na godzinę. Prezydent Wałbrzycha zaprasza na wspólną, stukilometrową wycieczkę rowerem. Koszykarski Górnik Wałbrzych proponuje wspólny trening oraz kolację z trenerem Andrzejem Adamkiem, strażacy przekazali na licytację specjalne zaproszenie na wycieczkę do swojej remizy, a dyrektor Filharmonii Sudeckiej proponuje kurs dyrygentury. To tylko wybrane niespodzianki przygotowane na tegoroczny finał. Ich lista, wciąż uzupełniana, jest dostępna pod adresem www.zpit.pl/licytacje oraz na mediach społecznościowych Starej Kopalni.

(RED)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty