https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Sesja retro w Lubawce

„Imię Pani. Efekt Motyla” to połączenie dzieła literackiego z produktem turystycznym, które zaowocuje powstaniem ciekawej trasy turystycznej śladami, popularnego w regionie, komisarza kryminalnego Gustava Dewarta – tym razem w Gminie Lubawka. Mieszkańcy tej gminy mogą – w ramach projektu – wziąć udział w wyjątkowej sesji fotograficznej.

Wśród miejsc, którymi Dewart zawędruje wraz z turystami, będzie m.in. lubawski Rynek, Podlesie, Dolina Miłości, Chełmsko Śląskie czy Zalew Bukówka. Twórcy projektu zapraszają mieszkańców gminy i okolicy do wzięcia udziału w projekcie, a efektem prac będzie klimatyczna sesja zdjęciowa retro. Na 29 kwietnia 2023 zaplanowano sesję fotograficzną w plenerze, w tych samych miejscach, które wcześniej opisał autor Krzysztof Koziołek. Do współpracy zaproszeni są wszyscy mieszkańcy Lubawki i okolicy. Każdy, kto chce wziąć udział w wędrówce i stać się częścią projektu, może przesłać zgłoszenie (do dnia 21 kwietnia 2023) na adres: dewart.gustav@lubawka.eu. Stroje z epoki, wykorzystane podczas sesji, będą pochodzić z Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu – kostiumy zapewnia organizator.

– Jest tu wiele miejsc, o których warto opowiadać. Łącząc walory turystyczne z literackim zacięciem Krzysztofa Koziołka, uzyskamy ciekawy, wartościowy i innowacyjny produkt, z którego każdy będzie mógł czerpać turystyczną wartość oraz globtroterską przyjemność. ”Imię Pani. Efekt Motyla” to również ciekawa forma promocji naszej malowniczej gminy – mówi Sławomir Antoniewski, zastępca burmistrza Lubawki.

Krzysztof Koziołek to pisarz z Zielonej Góry, autor ponad dwudziestu powieści sensacyjnych, kryminalnych, thrillerów oraz kryminałów retro, w tym serii „Imię Pani”. Autor przygotuje kolejne epizody z udziałem komisarza Dewarta. Będzie to już kolejna część tego projektu, ponieważ niebawem w gminie Kamienna Góra odbędzie się premiera trasy „Imię Pani. Dogrywka”.

– Bardzo się cieszę, że komisarz kryminalny Gustaw Dewart, bohater całej serii kryminalnej retro „Imię Pani” dostał kolejny angaż – tym razem turystyczny – na ziemi kamiennogórskiej. Pojawi się w Lubawce, Chełmsku Śląskim, w Bukówce i na Zadziernej – to już mogę zdradzić. To będzie druga trasa turystyczna z udziałem Gustawa Dewarta. Bardzo się cieszę jako pisarz, jako autor tej serii. Jest to duża przyjemność dla autora i jednocześnie wyzwanie – mówi Krzysztof Koziołek.

Teksty napisane przez Krzysztofa Koziołka zostaną zaaranżowane muzycznie, a turyści będą mogli korzystać z nagrań w wybranym przez siebie czasie. Za tę realizację odpowiadać będzie agencja Sudety.pro.

(RED)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty