https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Zamek Kobiet – Ograniczenie nie istnieją!

Ograniczenie nie istnieją! – pod takim właśnie hasłem Zamek Kobiet zaprasza na kolejne bezpłatne spotkanie, które odbędzie się 24 kwietnia 2023 roku o godzinie 18.00. Tym razem uczestniczki spotkają się w zamku Książ z Agatą Roczniak.

Bohaterka spotkania w ramach cyklu Zamek Kobiet swoją wypowiedź oprze o niesamowite i autentyczne historie, które zbudowała na stereotypach, z którymi zderza się na co dzień. Opowie o swoich doświadczeniach, że pomimo obiektywnych ograniczeń, można się nie poddać i wiele osiągać. Zamierza przekonać uczestniczki, że pomimo nierówności, jakie stawiają nam inni ludzie lub my sobie sami, możemy żyć szczęśliwie i realizować się.

Agata Roczniak mówi o sobie: inspiratorka, edukatorka, założycielka i prezeska Fundacji Diversum, modelka i przede wszystkim spełniająca się kobieta, żona i mama. Absolwentka finansów i bankowości oraz filozofii i psychologii, uprawia pływanie. Choruje od urodzenia na SMA – rdzeniowy zanik mięśni. Porusza się na wózku i traktuje to jako swój atut. Zaprzyjaźniła się ze swoimi ograniczeniami, by realizować siebie. Każdego dnia udowadnia, że energia bierze się z pozytywnego podejścia do sytuacji. Odwaga to jej “drugie imię”. Od ponad 25 lat przełamuje bariery pokazując, że pomimo niepełnosprawności, można działać na wielu płaszczyznach życia i być szczęśliwym. W Fundacji Diversum edukuje najmłodszych – przybliża świat osób z niepełnosprawnością, uczy dzieci jak pomagać, nie bać się kogoś, kto inaczej wygląda lub porusza się, udowadnia, że “inny” nie znaczy gorszy. Wydała niesamowitą książkę dla dzieci pt. “Agata szaleje na kółkach”, która zmienia perspektywę dzieci o osobach z niepełnosprawnościami, wzmacnia empatię i akceptację na różnorodność, skłania dzieci do tego, by same rywalizowały ze swoimi trudnościami. Jej niesamowite historie zainteresowały polskiego reżysera filmów dokumentalnych, który od 5 lat „przygląda się” jej życiu. Film wejdzie na ekrany w tym roku.

Zapisy na spotkanie prowadzone są pod adresem: info@ksiaz.walbrzych.pl.

(KR)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty