https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Zwiedzali Warszawę

W ramach projektu „Edukacja przez inspiracje na lata 2019-2024” uczniowie szkół z gmin Boguszów-Gorce, Głuszyca, Walim oraz Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Walimiu wzięli udział w wyjeździe do Warszawy.

Program wycieczki obejmował wjazd na taras widokowy Pałacu Kultury i Nauki, zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego, przejazd metrem oraz nocny spacer po Warszawie z uwzględnieniem m.in. placu Zamkowego, Grobu Nieznanego Żołnierza, parku Saskiego oraz siedziby Prezydenta Rzeczypospolitej Polski. Uczniowie mieli również możliwość wejścia do stacji telewizyjnej TVN, gdzie reporterka TVN24 Arleta Zalewska odsłoniła kulisy swojej codziennej pracy, a przy okazji sprawdziła predyspozycje dziennikarskie uczniów, zlecając im przygotowanie krótkiej relacji z meczu piłkarskiego. Było dużo zabawy, emocji i wrażeń.

Wycieczka możliwa była dzięki współpracy gmin: Boguszów Gorce, Głuszyca, Mieroszów, Stare Bogaczowice, Szczawno Zdrój i Walim oraz pomocy finansowej na ten cel udzielonej przez Radę Powiatu Wałbrzyskiego. Był to pierwszy wyjazd w ramach programu. Na kolejną eskapadę do Warszawy wyjechała młodzież z gmin: Mieroszów, Stare Bogaczowice i Szczawno Zdrój.

– Składamy serdeczne podziękowania organizatorom za możliwość uczestniczenia w wyprawie do stolicy, a radnemu Rady Powiatu Wałbrzyskiego Łukaszowi Kazkowi za interesujące i rzeczowe opowieści o Warszawie i jej historii. To był wspaniale spędzony czas, który z pewnością na długo pozostanie w pamięci – podkreślają uczestnicy wycieczki.

(RED)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty