https://db2010.pl GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Strefa wsparcia

Już od kilku lat WSSE „INVEST-PARK” systematycznie wspiera kluby sportowe, ochotnicze straże pożarne i wiele innych organizacji oraz instytucji użyteczności publicznej na terenie Dolnego Śląska, Wielkopolski oraz Opolszczyzny. 29 listopada w siedzibie WSSE doszło do spotkania z podmiotami, które w 2022 roku mogły liczyć na wsparcie spółki.

W spotkaniu udział wzięli m.in. Piotr Wojtyczka – Prezes Zarządu WSSE „INVEST-PARK” oraz Grzegorz Macko – Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego. Nie zabrakło również wielu organizacji, którym oficjalnie przekazano symboliczne czeki.

 – Bardzo cieszymy się i dziękujemy za przybycie na dzisiejsze spotkanie, w trakcie którego symbolicznie przekażemy Waszym organizacjom środki w ramach naszego programu CSR. Jako spółka doskonale zdajemy sobie sprawę z ogromu potrzeb i wyzwań z którymi borykają się wszystkie organizacje pozarządowe. Zwłaszcza w tych trudniejszych dla gospodarki czasach. W ramach odpowiedzialności społecznej biznesu, staramy się na te potrzeby odpowiadać, a tylko dziś przekażemy na Państwa ręce kwotę ponad 116 tys. zł – powiedział podczas spotkania prezes WSSE Piotr Wojtyczka.

Przez cały 2022 rok wsparcie od Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „INVEST-PARK” otrzymało ponad 100 podmiotów. Tylko podczas tego spotkania dofinansowanie przekazano oficjalnie aż 17 organizacjom, zlokalizowanym głównie na Ziemi Wałbrzyskiej. Są to: Ochotnicza Straż Pożarna w Bożkowie, Kamil Bednarek Boxing, Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Janusza Korczaka w Sokołowsku, Auto Speedway, Klub Sportowy Auto Moto Klub Kłodzko, Związek Solidarności Polskich Kombatantów Wałbrzych, Międzyzakładowy Klub Sportowy Lechia Dzierżoniów, Koło Gospodyń Wiejskich Unisław Śląski, Wrocławski Klub Sportowy Futsal, Stowarzyszenie Świętego Celestyna, Ochotnicza Straż Pożarna w Mysłowie, Ochotnicza Straż Pożarna w Lipie, Ochotnicza Straż Pożarna w Bardzie, Biblioteka + Centrum Kultury w Czarnym Borze, Polski Związek Wędkarski Okręg Wałbrzych Koło Wałbrzych, Ząbkowickie Centrum Sportu i Rekreacji Sp. z o.o., Parafialny Zespół Caritas przy parafii św. Jadwigi w Ząbkowicach Śląskich.

Prezes Piotr Wojtyczka podkreślił, że kluczowa jest współpraca i wspólne dążenie do realizacji kolejnych projektów.

 – Z oczywistych powodów mogą Państwo tego nie wiedzieć, ale w procesie konsultacji i ostatecznego wyboru wniosków podlegających finansowaniu bardzo istotną, a wręcz decydującą rolę pełni nasza rada nadzorcza, którą dziś reprezentuje wicemarszałek Grzegorz Macko. Mimo, że serce naszej spółki znajduje się w Wałbrzychu, to teren oddziaływania „INVEST-PARKU” obejmuje także Wrocław, całą Opolszczyznę i znaczną część Wielkopolski. Pragnę jednak zapewnić, że nasi decydenci i przedstawiciele Skarbu Państwa, w tym m.in. Marcin Gwóźdź – Poseł na Sejm bardzo pilnują, aby zdecydowana większość środków przeznaczonych na sponsoring sportowy i CSR trafiała właśnie na południe Dolnego Śląska – region przez lata pomijany na mapie dużych inwestycji, zdystansowany do bogatszej północy województwa – dodał.

Swojego zadowolenia z działań realizowanych przez WSSE nie krył również Grzegorz Macko.

 – Cieszę się, że ta piękna idea wspierania organizacji w naszym regionie przez Wałbrzyską Specjalną Strefę Ekonomiczną jest stale realizowana. Tworzycie Państwo wspaniałe rzeczy i to niezwykle ważne, że w regionie posiadamy właśnie takiego mecenasa, który prowadzi efektywne działania w ramach odpowiedzialności społecznej biznesu – powiedział Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego.

(MM)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty