https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Kolejne utrudnienia w Wałbrzychu

Dobiegająca końca budowa obwodnicy Wałbrzycha oraz przebudowa ul. 1 Maja generują kolejne utrudnienia dla kierowców. 3 października 2022 r. została zmieniona organizacja ruchu na ul. Chrobrego, a od 10 października nastąpi zamknięcie dla ruchu skrzyżowania ulicy II Armii z 1 Maja.

– W związku z koniecznością dokończenia budowy ulicy Chrobrego, wprowadziliśmy tam czasową zmianę organizacji ruchu. Przez najbliższy czas ulica Chrobrego będzie dwukierunkową, bez możliwości przejazdu w kierunku Starego Zdroju. Wyjazd z ul. Chrobrego będzie możliwy jedynie do pl. Grunwaldzkiego z nakazem wjazdu w prawo, czyli w ul. Wysockiego. Jest to już ostatnia istotna zmiana organizacji ruchu przed całkowitym otwarciem obwodnicy Wałbrzycha, które powinno nastąpić w październiku – zapewnia prezydent Wałbrzycha dr Roman Szełemej.

Kolejne utrudnienia czekają na kierowców i pasażerów komunikacji miejskiej już od 10 października.

– Z powodu zamknięcia dla ruchu ul. II Armii – przy skrzyżowaniu z ul. 1 Maja – od najbliższego poniedziałku autobusy obsługujące linię nr 18 skierowane zostaną objazdem – trasą zastępczą przez Śródmieście. Przystanki położone na ul. II Armii i Andersa, na odcinku od ul. 1 Maja do ul. Wysockiego (w obydwu kierunkach), zostaną do odwołania wyłączone z eksploatacji. Autobusy linii 18 nie będą korzystać z przystanków położonych na trasie objazdu. Za wynikłe z tego powodu niedogodności przepraszamy – informują pracownicy Zarządu Dróg, Komunikacji i Utrzymania Miasta w Wałbrzychu.

(RED, fot. UM)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty