https://db2010.pl GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Dęby w krajowej czołówce

Sekcja Petanque SRS Dęby Wałbrzych nie tylko regularnie odnosi sukcesy w ogólnopolskiej i regionalnej rywalizacji, ale także popularyzuje grę w bule wśród mieszkańców Aglomeracji Wałbrzyskiej.

– Na 62 dublety, które 11 września 2022 r. przystąpiły do rywalizacji w Mistrzostwach Polski Mikstów w Nysie, nasza Dębowa Para: Beata i Kazimierz Urbaniak – zakwalifikowała się do fazy play off (32 drużyny), awansując dalej do ćwierćfinału. Ostatecznie zajęła wysokie 8 miejsce. To kolejny ogromny sukces naszego małżeńskiego dubletu dębowego. Pozostałe dublety mieszane zajęły miejsca: 39 Bogumiła Korus i Mirosław Kaszubowski, 42 Iwona i Hubert Maciejewscy, a 54 Kazimierz Jacak i Anna Wołoszczak z KSP Oława – relacjonuje prezes SRS Dęby Wałbrzych Beata Urbaniak.

W tym samym dniu Dariusz Merchel i Maciej Pisarczyk rywalizowali w Otwartych Mistrzostwach Wrocławia, zajmując ostatecznie 20 miejsce. Dzień wcześniej (10 września br.) Dęby Wałbrzych zagrały w Turnieju o Puchar Prezesa Broen Poland w Dzierżoniowie i ponownie stanęły na podium: tym razem Kazimierz Jacak i Łukasz Kastelik zajęli 2 miejsce, na piątym miejscu uplasowała się para Beata i Kazimierz Urbaniak, Adam Jacak zagrał z Georgem Burtinem i zajął 9 miejsce, Bogusława Korus i Mirosław Kaszubowski zajęli 10 miejsce, a Grażyna Kaczuga i Mirosław Kaczuga zakończyli zawody na 13 miejscu.

Kolejny udany start Dęby Wałbrzych zaliczyły 4 września br. w Turnieju o Puchar KS Petanque Oława.

– Dwa nasze dublety zakończyły rywalizację z pięcioma zwycięstwami: 3 miejsce zajął dublet w składzie: Hubert Maciejewski i Maciej Pisarczyk, a 4 lokatę Kazimierz Urbaniak i Dariusz Merchel. 4 wygrane mecze zagwarantowały 6 pozycję zespołowi Mirosław Kaszubowski i Mirosław Kaczuga. Kazimierz Jacak, w parze z Arkiem Tomaszewskim (KS Petanque Oława), zajęli 12 miejsce, wygrywając 3 pojedynki. Również 3 mecze wygrali Tadeusz Gałuszkiewicz i Henryk Ziomek, co pozwoliło im zająć 18 miejsce.

Promują petanque

3 września br., podczas Jedlińskiego Dnia Aktywności, Dęby Wałbrzych w składzie Beata Urbaniak i Stanisław Grzesik zagrały dwa pokazowe mecze z zespołem Kamila Orpla z Jedliny-Zdrój (1:1).

– Po tej pokazowej grze, wraz z kolegami z klubu z Jedliny-Zdroju, uczyliśmy grać w bule grupy dzieci, młodzież i dorosłych. Cieszy nas coraz większe zainteresowanie młodych ludzi tym sportem. Radość uczestników konkursów bulowych dała nam ogromna satysfakcję. Zapraszamy na bulodromy do Wałbrzycha i Jedliny-Zdrój – zachęca prezes SRS Dęby.

Z kolei 1 września, podczas Spartakiady Związku Niewidomych w Walimiu, „Starsza Kadra Dębów” w składzie: Ireneusz Kędzierski, Tadeusz Gałuszkiewicz i Henryk Ziomek, wspólnie z Fundacją Wałbrzych 2000 zorganizowała naukę gry w bule, uwzględniając uwarunkowania zdrowotne uczestników. I to nie pierwsza tego typu inicjatywa. Zawodnicy naszego klubu znani są z pracy w wolontariacie. Dęby mają swój wkład w promocję petanki w Wałbrzychu. Najpierw wybudowaliśmy w czynie społecznym bulodromy przy Domach Seniora na Piaskowej Górze i Białym Kamieniu, teraz uczymy gry w bule różne grupy wiekowe – wylicza Beata Urbaniak.

(RED)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty