https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Przedszkola u Mikołaja czekają na dzieci

Przedszkola „U Mikołaja” w Wałbrzychu i Strudze rozpoczęły nabór dzieci od 1 do 6 roku życia. Prowadzone są także zapisy do jedynego w powiecie wałbrzyskim niepublicznego żłobka w Strudze.

Oba przedszkola „U Mikołaja” położone są w bardzo dobrych lokalizacjach: w Wałbrzychu przy ulicy Andersa 171, a w Strudze w Gminie Stare Bogaczowice przy ul. Szkolnej 2. Placówki są wyposażone w nowoczesne meble, urządzenia oraz zabawki, które – dzięki niezbędnym atestom – zapewniają komfort i bezpieczeństwo użytkowania. Właściwą opiekę i edukację zapewnia wszystkim dzieciom starannie dobrany oraz znakomicie wykwalifikowany personel.

– Od 3 lat prowadzę grupę dzieci starszych w wieku 4-5 lat. Nasza grupa nazywa się „Krasnale”. Opieka w naszej placówce jest świadczona przez 12 miesięcy. Codziennie w naszym przedszkolu od godziny 9:00 odbywają się zajęcia dodatkowe. Są to m.in. tańce, szachy, język angielski dwa razy w tygodniu, akademia dźwięku i ciszy, informatyka, logopedia, robotyka. Dzieci realizują innowacyjny projekt „ Poznajemy zawody”. Wiosną 2020 r. zostały zaplanowane cykliczne spotkania ze strażą pożarną, policjantem, fryzjerem i krawcem, które mają na celu inspirować zawodowo nasze przedszkolaki już od najmłodszych lat. Współpracujemy z biblioteką – filią nr 6 z oddziałem dziecięcym w Wałbrzychu oraz Specjalistyczną Poradnią Psychologiczno – Pedagogiczną w Wałbrzychu. Dzieciom będącym w trudnych sytuacjach rodzinnych mamy do zaoferowania wsparcie psychologa dziecięcego. Raz w miesiącu gościnnie przyjeżdża do naszego przedszkola teatrzyk z Krakowa z nowoczesnym repertuarem. Co roku uczestniczymy i bierzemy udział w dolnośląskich konkursach i festiwalach piosenek. Współpracujemy z naszym drugim przedszkolem, znajdującym się w Strudze w Gminie Stare Bogaczowice. Co roku w czerwcu obchodzimy wspólnie festyn z okazji Święta Rodziny. Organizujemy wycieczki do wałbrzyskiej palmiarni, spacery do Dworzyska w Szczawnie – Zdroju. Zajęcia są przeprowadzane w taki sposób, aby równocześnie pracować z 4- 5-latkami na odpowiednim do ich rozwoju poziomie. Korzystamy z przewodnika z serii Olek i Ada, który umożliwia pracę w grupach łączonych. Dzięki temu zajęcia z dziećmi stają się wspaniałą przygodą i jednocześnie możemy realizować założenia podstawy programowej Ministerstwa Edukacji Narodowej. Od września 2020r. zostaje otwarty oddział „ 0 ” i będziemy realizować program zgodnie z Ministerstwem Edukacji Narodowej. „Zerówka” będzie bezpłatna do 6 godzin dziennie. Wszystkie rodzeństwa będą miały zapewnione zniżki na rok szkolny 2020/2021. Zapisy pod numerem telefonu: 502 502 024 lub 510 120 760 – mówi Marzena Minda, nauczyciel w Niepublicznym Przedszkolu „U Mikołaja” w Wałbrzychu.

(TP)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty