https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

W powiecie świdnickim 5 zakażonych, w wałbrzyskim nikt

Według danych Ministerstwa Zdrowia (aktualne na: 26.03.2020 r. godz. 17.35) w Polsce potwierdzono 1340 zakażeń koronawirusem i 16 zgonów wywołanych przez niego. W województwie dolnośląskim jest 189 osób zakażonych i 4 ofiary śmiertelne.

– Kolejny dzień bez potwierdzonego zarażenia koronawirusem w naszym mieście – mówi Roman Szełemej, prezydent Wałbrzycha. – W Wałbrzychu wykonywanych jest kilkadziesiąt testów dziennie, a oczekiwanie na wynik takiego testu trwa kilkanaście godzin. Wygląda na to, że wirus – jak na razie omija – nasze miasto, co oczywiście nie powinno uśpić naszej czujności i uwagi. Nadal bardzo proszę o utrzymanie zasady #zostańwdomu. Uważajcie Państwo na siebie, dbajcie o seniorów, damy sobie z tym radę.

Gorzej wygląda sytuacja w powiecie świdnickim, gdzie liczba zakażonych korona wirusem wzrosła do pięciu. Dlatego – w związku z obowiązującym stanem epidemii i wprowadzonymi przez rząd nowymi obostrzeniami oraz w trosce o bezpieczeństwo własne i swoich bliskich – wałbrzyska policja nawołuje do mieszkańców, aby pozostali w miejscach zamieszkania, jeżeli nie muszą wychodzić z domu. Funkcjonariusze z radiowozów apelują do wałbrzyszan, by byli odpowiedzialni i nie grupowali się, a także zachowali bezpieczny odstęp od siebie.

– O tym, że w obecnych czasach nie powinniśmy opuszczać miejsc zamieszkania bez wyraźnych powodów, wie już chyba każdy. Wałbrzyska policja przypomina o tym dodatkowo. Na ulicach naszego miasta można zauważyć radiowozy, z których funkcjonariusze przez megafony apelują do pozostania w domach. Policjanci nawołują mieszkańców także do nie grupowania się i zachowania odstępu około 2 metrów od siebie. Przypomnijmy, że w Polsce obowiązuje stan epidemii. Dodatkowo w miniony wtorek zostały wprowadzone nowe obostrzenia Rządu. Wyjścia z miejsc zamieszkania powinny zostać ograniczone do minimum. Można wyjść po zakupy, do apteki, czy do lekarza. Dozwolone są podróże do pracy. Jeśli chodzi o spacery, to zalecane jest ograniczanie ich do minimum. Gdy wybieramy się na przechadzkę to tylko w towarzystwie jednej osoby lub najbliższej rodziny. Pamiętajmy, że wprowadzone przepisy są dla ludzi, a nie przeciwko nim, chodzi przecież o zdrowie i bezpieczeństwo nas wszystkich. To jest najważniejsze – mówi aspirant sztabowy Agnieszka Głowacka-Kijek z Zespołu Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu.

(RED)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty