https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

History Channel w Głuszycy

 
Amerykańska stacja History Channel na terenie Gminy Głuszyca realizowała zdjęcia do swojej nowej produkcji. Ambasadorem History Channel w Polsce jest znana dziennikarka i autorka wielu książek o tematyce poszukiwań skarbów oraz historii i legend dolnośląskich zamków – Joanna Lamparska, która także przybyła do Głuszycy. Pojawiła się także grupa gości z wrocławskiego „Studia W”.
 
Powstający w Głuszycy film będzie opowiadał o tajemnicach Riese i Niemiec z czasów II wojny światowej, a nakręcone zdjęcia przy okazji ukażą walory głuszyckiej ziemi. W prace nad projektem zaangażowanie były osoby z Gminy Głuszyca: prezes Podziemnego Miasta Osówka Zdzisław Łazanowski, który udostępnił podziemia Osówki i dzięki temu może uda się zgłębić zagadkę uskoku oraz Grzegorz Borensztajn, który na potrzeby filmu dokonał prac badawczych na „siłowni” oraz uzupełnił opis nieznanych wyrobisk przy ul. Piastowskiej w Głuszycy.
Prowadzący program – Mike Scott i Luke Mahoney – byli zaskoczeni pięknem głuszyckich krajobrazów i gościnnością mieszkańców, bo – jak zaznaczyli – wszędzie spotykała ich szczera sympatia, a ekipę można było spotkać w wielu miejscach Głuszycy – np. wieczorem na stawach.
– Mamy nadzieję, że już niedługo będziemy mogli podziwiać piękno naszej okolicy w programie międzynarodowej stacji telewizyjnej – bo przecież mamy, czym się pochwalić – mówi Roman Głód, burmistrz Głuszycy.
(SJ)
history channel w gluszycy 
Ekipa History Channel w Gminie Głuszyca.

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty