https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Wojewoda na powiatowej drodze

Droga z Walimia do Glinna była jedną z najgorszych dróg na Dolnym Śląsku. Nie remontowana przez ostatnie 30 lat doczekała się wreszcie nowej nawierzchni. – Dziękujemy Wicewojewodzie Dolnośląskiemu Kamilowi Zielińskiemu za obecność przy odbiorze drogi oraz za wsparcie i zrozumienie problemów komunikacyjnych mieszkańców Powiatu Wałbrzyskiego – podkreśla wicestarosta wałbrzyski Krzysztof Kwiatkowski.
 
Droga wyremontowana została ze środków Powiatu Wałbrzyskiego w wysokości 279 347,26 zł oraz z dotacji z rezerwy celowej z budżetu państwa na zadania związane z usuwaniem skutków klęsk żywiołowych w kwocie 991 801 zł. Wyremontowano odcinek o długości 2,326 km, w który wbudowano na wyrównanie nawierzchni aż 700 ton masy! Następnie położono dwie warstwy masy bitumicznej – łącznie 9 cm. W ramach zdania udrożnione zostały rowy na długości 2 km i wyremontowane zostały przepusty. Wykonano poszerzenia jezdni i zjazdy.
– Bez środków z budżetu państwa remont tej drogi w takim zakresie nie byłby możliwy do zrealizowania przez Powiat Wałbrzyski. Przekazujemy na ręce wicewojewody Kamila Zielińskiego podziękowania dla Rządu RP za wsparcie tej inwestycji, był bowiem taki czas, że z uwagi na jej katastrofalny stan Zarząd Powiatu Wałbrzyskiego był zmuszony do jej wyłączenia z użytkowania na dwa miesiące. Dziś mamy kolejną piękna drogę w powiecie, z której rozciąga się widok na niesamowitą panorama Gór Sowich z jednej strony i Świdnicy z drugiej – mówi wicestarosta Krzysztof Kwiatkowski i dodaje:
– Rok 2017 Powiat Wałbrzyski zamyka rekordową liczbą ponad 77 kilometrów wyremontowanych dróg. Tylko w tym roku wyremontowano ponad 27 kilometrów. Porównując budżet Powiatu Wałbrzyskiego do innych powiatów  ziemskich, nawet tych o większych budżetach, możemy śmiało powiedzieć, że jesteśmy w czołówce samorządów ziemskich w Polsce. Natomiast w przyszłym roku zamierzamy przekroczyć limit 100 kilometrów i – jak powiedział wicewojewoda Kamil Zieliński – wyremontujemy 100 km dróg na 100-lecie odzyskanie niepodległości przez Polskę. To jest nasze noworoczne postanowienie – żartuje wicestarosta.
Przy odbiorze drogi obecny był Przewodniczący Rady Powiatu Wałbrzyskiego Józef Piksa.
(AB)
Źródło: Informator Starostwa Powiatowego w Wałbrzychu
zielinski piksa kwiatkowski
Odbioru wyremontowanej drogi Walim – Glinno dokonali: wicewojewoda Kamil Zieliński, przewodniczący rady powiatu Józef Piksa i wicestarosta Krzysztof Kwiatkowski.
 

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty