Rekordowe wyniki w WRC 2017

Tegoroczna edycja Waligóra Run Cross  sprzyjała biciu rekordów. Sprzyjające warunki atmosferyczne – dobra wilgotność powietrza i przyjazna wysiłkowi temperatura sprawiły, że na obu dystansach – 53 km i 25 km biegło się lepiej niż w ubiegłym roku. Rekordy tras ultramaratonu i półmaratonu zostały poprawione!

Czech Ondrej Penc ukończył Ultra WRC (53 km) z rewelacyjnym czasem 5:04, a tym samym poprawił ubiegłoroczny rekord 5:05, który należał do Hiszpana Nuneza Álex Martineza. Również wśród kobiet Turczynka Aysen Solak, która ukończyła bieg z czasem 6:43 znacznie poprawiła ubiegłoroczny rekord trasy 6:57 należący do Malwiny Jachowicz z Wrocławia.
Podobna sytuacja miała miejsce w biegu na dystansie Half. Czech Pavel Brydl ukończył bieg z czasem 1:58 i poprawił ubiegłoroczny rekord o 14 minut. Natomiast Kinga Jurczyk przebiegła 25 km w czasie 2:32 i tym samym poprawiła dotychczasowy rekord o 9 minut.
Prawie 200 zawodników zmierzyło się z dystansem WRC 2017, wielu z nich pojawiło się w Głuszycy ponownie i poprawiło swoje życiówki. Dziękujemy wszystkim biegaczom górskim za udział w tegorocznych zawodach i zapraszamy za rok.