https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Pogoda im nie przeszkodziła

 
Na starcie VII Festiwalu Nordic Walking w Sokołowsku, który zorganizowano 3 września, mimo mało sprzyjającej aury, stanęło ponad 150 uczestników, którzy mieli do przemierzenia dwa dystanse – 3 i 5 kilometrów po malowniczych trasach Gór Suchych.
 
W tym roku w marszu wziął udział Starosta Wałbrzyski Jacek Cichura i – jak co roku – pomysłodawca imprezy, radny Rady Powiatu Wałbrzyskiego Andrzej Lipiński. Kibicowali im m.in. radny Jarosław Buzerewicz i członek zarządu Stanisław Janor.
Festiwal cieszy się dużym uznaniem wśród uczestników – najstarsi zawodnicy przekroczyli siedemdziesiątkę, a najmłodszy 7 miesięcy –wprawdzie pokonał trasę na ramionach mamy, ale cieszy fakt, że i mali i duzi uczestniczą w wydarzeniach sportowych organizowanych przez Powiat Wałbrzyski. Miło też widzieć na starcie zawodników, którzy towarzyszą nam od kilku edycji.
Na mecie na zmęczonych wędrowców czekała kiełbasa z rusztu oraz grochówka ufundowana przez panów Leszka Surosza i Stanisława Skrzyniarza – właściciela firmy Sta-Pol z Mieroszowa. Grochówką częstowali Wicestarosta Wałbrzyski Krzysztof Kwiatkowski i radny Andrzej Lipiński.
Każdy uczestnik marszu otrzymał pamiątkowy medal, a większość wylosowała nagrodę rzeczową podczas loterii fantowej.
Szczególne podziękowania należą się Lidii Frąckowiak – sołtys Sokołowska i członkom Towarzystwa Rozwoju Sokołowska oraz mieszkańcom, bez których ta impreza nie miałaby takiego wymiaru. Dziękujemy!
(GŁ)
Festiwal Nordic Walking 2017 
Na starcie VII Festiwalu Nordic Walking w Sokołowsku stanęło ponad 150 uczestników.

REKLAMA

Kliknij tutaj