https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

IV Ogólnopolski Turniej Tenisa na Wózkach

 
W dniach 2 – 3 września w Szczawnie – Zdroju odbył się IV Ogólnopolski Turniej Tenisa na Wózkach. Z uwagi na złą pogodę, zawody przeniesiono z kortów tenisowych do hali sportowej przy ul. Słonecznej.
 
Oficjalnego otwarcia turnieju dokonał Starosta Wałbrzyski Jacek Cichura z burmistrzem Szczawna – Zdroju Markiem Fedorukiem. W zawodach wzięło udział 13 zawodników z całego kraju, a mecze rozgrywano systemem pucharowym. W finałowym spotkaniu zmierzyli się zawodnik KS Sulechów Paweł Miętrkiewicz i Krzysztof Kowalewski reprezentujący KS Warta Poznań. W dwóch setach stosunkiem 6:3 i 6:2 wygrał Paweł Miętrkiewicz. Zwycięzcy turnieju otrzymali puchary, wręczono również podziękowania osobom wspierającym na co dzień niepełnosprawnych sportowców. Statuetki otrzymali: Jacek Cichura – starosta wałbrzyski, Stanisław Janor – członek Zarządu Powiatu Wałbrzyskiego, Marek Fedoruk – burmistrz Szczawna – Zdroju oraz Piotr Zimnicki – prezes Zarządu Powiatowego PSL w Wałbrzychu. Specjalne podziękowania dla Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego odebrała Celina Witkowska – dyrektor Wydziału ds. Osób Niepełnosprawnych UMWD.
– Dziękuję za to wyróżnienie i pragnę podkreślić, że wszystkim uczestnikom należą się brawa i gratulacje za udział w tych zawodach. Tenis na wózkach jest trudnym i wymagającym sportem. Podziwiam Państwa zapał i cieszę się, że mogłem włączyć się w organizację tego turnieju – powiedział starosta Jacek Cichura.
Organizatorem Turnieju było Dolnośląskie Stowarzyszenie Sportowców Niepełnosprawnych „Aktywni”, a współorganizatorami Powiat Wałbrzyski, Urząd Miejski w Szczawnie – Zdroju oraz Urząd Miejski w Wałbrzychu. W organizacji pomogli również sponsorzy: WZK „Victoria” S.A oraz sklep sportowy Decathlon w Szczawnie – Zdroju.
(GŁ)
Tenis na wozkach
Czołowi zawodnicy turnieju wraz z organizatorami.

REKLAMA

Kliknij tutaj