https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Strażacy mają nowego komendanta

31 stycznia był wyjątkowym dniem dla wałbrzyskich strażaków. Po 32 latach służby, uroczyście na ręce Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej, zdał obowiązki Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Wałbrzychu st. bryg. mgr inż. Grzegorz Kułak, pełniący tę funkcję przez ostatnie 8 lat.
 
– Spełniłem się zawodowo jako strażak, a teraz na emeryturze zamierzam realizować swoje marzenia i pomysły w innych dziedzinach życia – podkreślił st. bryg. mgr inż. Grzegorz Kułak podczas uroczystej odprawy w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej przy ul. Ogrodowej w Wałbrzychu.
Następcą Grzegorza Kułaka został wieloletni współpracownik i dotychczasowy zastępca – bryg. mgr inż. Krzysztof Szyszka. W uroczystości wzięli udział strażacy z Dolnego Śląska, a także przedstawiciele władz wojewódzkich, samorządów lokalnych oraz przedstawiciele innych służb i środowisk współpracujących ze strażą pożarną.
Starosta wałbrzyski Jacek Cichura podziękował – w imieniu mieszkańców powiatu i swoim – za ogromny wkład komendanta Grzegorza Kułaka w modernizację sprzętu gaśniczego i infrastruktury lokalowej, co miało ogromny wpływ na podniesienie standardów i poziomu bezpieczeństwa w powiecie wałbrzyskim. Jego następcy życzył, by równie skutecznie realizował zadania w zakresie bezpieczeństwa i nowe wyzwania stojące przed Państwową Strażą Pożarną w Wałbrzychu.
(GŁ)
 
Źródło: Informator Starostwa Powiatowego w Wałbrzychu.
cichura straz pozarna
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Starosta wałbrzyski Jacek Cichura podziękował za współpracę Grzegorzowi Kułakowi.

REKLAMA

Kliknij tutaj