Zawrócili Obrę

Koszykarze Górnika Trans.eu Wałbrzych przedłużyli passę zwycięstw w swoim mieście. Tym razem pokonali w hali Aqua-Zdrój pokonali Obrę Kościan 96:58 i nadal są na pozycji wicelidera grupy D II ligi tabeli.

Pierwsza odsłona zapowiadała, że wałbrzyszanie nie będą mieli problemów z wygraniem tego meczu. Już po 2 minutach prowadzili 6:2, po trzech celnych rzutach Piotra Niedźwiedzkiego. Gospodarze grali swoje, a w ataku zaczęli błyszczeć Rafał Niesobski, Marcin Wróbel i Damian Durski, dzięki czemu po dziesięciu minutach ich ekipa prowadziła 26:11. Druga kwarta zaczęła się od trafienia Bartłomieja Ratajczaka, po czym goście popisali się serią 8:0 i zmniejszyli stratę do 9 oczek. Biało-niebiescy nie zrazili się tym faktem i znów ruszyli się do ataku, a po kolejnym trafieniu Pawła Pirosa osiągnęli przewagę 20 punktów. Potem kontrolowali przebieg tej części spotkania i po pierwszej połowie byli na prowadzeniu 48:30.
Przed rozpoczęciem trzeciej partii na parkiecie pojawili się Marcin Rzeszowski i Damian Durski, którzy mocno pomagali czołowym kolegom z zespołu w zwiększaniu dorobku punktowego. Celem podopiecznych Arkadiusza Chlebdy było podwyższenie przewagi do 30 punktów, by móc spokojnie kontrolować przebieg spotkania, co im się udało. Momentami mieli już 33 oczka więcej od rywala, lecz na 10 minut przed końcem meczu prowadzili 69:38. Czwarta ćwiartka była już tylko formalnością. Miejscowi kontrolowali przebieg meczu, a goście starali się przegrać w jak najmniejszych rozmiarach. Ostatecznie wałbrzyszanie zwyciężyli 96:58 i są niepokonani jako gospodarz w tym sezonie.
W następnej kolejce podopieczni Arkadiusza Chlebdy zagrają w Nowej Soli z Muszkieterami. Spotkanie odbędzie się w sobotę, 26 listopada.

Górnik Trans.eu Wałbrzych – Obra Kościan 96:58 (26:11, 22:19, 21:8, 27:20)
Górnik: Niesobski 17 (3×3), Wróbel 15 (1×3), B. Ratajczak 15 (1×3), Glapiński 11 (3×3, 10 as.), Niedźwiedzki 9, Piros 8, Durski 7, Rzeszowski 4, Kozak 3 (1×3, 7 as., 8 zb.), Frankiewicz 3 (1×3), Bochenkiewicz 2, Jeziorowski 2.
Obra: Kabat 15, Kaczmarek 14, Rau 10, Chałupka 6, H. Ratajczak 4, Ciążkowski 4, Kiszka 3, Kopciński 2, Szymkowiak 0, Mielnik 0, Harasimczuk 0.