https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Powtórka z Łodzi?

Piłkarki AZS PWSZ Wałbrzych w 12. kolejce ekstraligi podejmą na własnym boisku UKS SMS Łódź. Spotkanie rozpocznie się w sobotę, 5 listopada o godz. 11:00.
SONY DSC
AZS PWSZ po porażce 0:1 z Czarnymi Sosnowiec stracił miejsce na podium i mecz z łodziankami będzie szansą na powrót na 3 miejsce, bo UKS jest bezpośrednim rywalem w walce o tę lokatę. Wałbrzyszanki obecnie są na 5. miejscu z 19 oczkami na koncie i bilansem bramek 20:17. Na pocieszenie warto przypomnieć, że w 1/8 finału Pucharu Polski pokonały w Głogówku Rolnika Biedrzychowice aż 9:3 i awansowały do ćwierćfinału, gdzie spotkają się ze zwycięzcą pary Górnik II Łęczna – Górnik Łęczna.
Łodzianki są rewelacją tego sezonu – tak jak AZS w tamtym roku, jest beniaminkiem rozgrywek, a obecnie zajmuje 3. pozycję w ligowej tabeli z 22 punktami i stosunkiem goli 25:17. Podopieczne Marka Chojnackiego w poprzedniej kolejce pokonały w Szczecinie Olimpię 2:0, a swój mecz w Pucharze Polski z Czarnymi Sosnowiec rozegrają dopiero 25 lutego. W poprzednim spotkaniu UKS-u z AZS-em w Łodzi na inaugurację sezonu wałbrzyszanki wygrały 3:2 po bramkach Sofii Gonzalez, Karoliny Gradeckiej i Emilii Bezdzieckiej.
Zestaw par 12. kolejki ekstraligi:
AZS PWSZ Wałbrzych – UKS SMS Łódź (sobota, 5 listopada, godz. 11:00)
GOSiR Piaseczno – AZS Wrocław
Sztorm Gdańsk – AZS UJ Kraków
AZS PSW Biała Podlaska – Medyk Konin
Górnik Łęczna – Czarni Sosnowiec
Olimpia Szczecin – Mitech Żywiec
Radosław Radczak

REKLAMA

Kliknij tutaj