Postraszyli lidera

Siatkarze Victorii PWSZ w 7. kolejce I ligi przegrali w Wałbrzychu z Ślepskiem Suwałki 1:3. Jest to ich szósta porażka z rzędu i nadal zajmują ostatnie miejsce w tabeli I ligi.
Spotkanie świetnie rozpoczęli goście, którzy osiągnęli trzypunktową przewagę, ale z biegiem czasu gra zaczęła się wyrównywać. Mimo dużej liczby błędów, wałbrzyszanie – dzięki Patrykowi Napiórkowskiemu – zdołali wyrównać do stanu 6:6. Długo rezultat oscylował koło remisu, lecz po kolejnych błędach na zagrywce Victoria PWSZ przegrywała 16:18 i trener Przemysław Michalczyk poprosił o czas. Jego podopiecznym udało się wyjść na prowadzenie – głównie dzięki Maciejowi Borrisowi – którego już nie oddali do końca seta, wygrywając 25:21. W drugiej partii wałbrzyska ekipa chciała pójść za ciosem i dzięki świetnemu początkowi oraz asowi serwisowemu Napiórkowskiego, prowadziła 7:3. Passa trwała jeszcze dłużej i miejscowi byli już na prowadzeniu 13:7, ale dzięki Karolowi Rawiakowi i Mateuszowi Lindzie suwalszczanie odwrócili przebieg gry i wyszli na prowadzenie, a przez kolejne błędy rywala wygrali drugiego seta 25:21.
Trzecia odsłona wyglądała bardzo podobnie do poprzedniej. Bardzo dobrze rozpoczęli ją podopieczni trenera Michalczyka, którzy od początku mieli zdecydowaną przewagę i 3-5 punktów więcej od przeciwnika. Niestety mistrz I ligi z sezonu 2014/15 znów stracił kontrolę nad spotkaniem i dzięki dobrej grze Jana Lesiuka znów inicjatywę przejęli przyjezdni, którzy wygrali tę partię 25:22. Początek czwartego seta był bardzo wyrównany, ale potem znów coraz lepiej zaczęli grać gospodarze i po udanym zbiciu Mateusza Frąca mieli 3 oczka więcej od rywala. W końcówce mecz się znów wyrównał, znów wynik oscylował koło remisu. Jednak doświadczenie Skrzypkowskiego i Rawiaka ze Ślepska spowodowało, że suwalszczanie wygrali seta na przewagi 30:28 i cały mecz 3:1.
W następnej kolejce Victoria PWSZ zagra we Wrześni z Krispolem. Mecz zostanie rozegrany w sobotę, 12 listopada.
Victoria PWSZ Wałbrzych – Ślepsk Suwałki 1:3 (25:21, 21:25, 22:25, 28:30)
Victoria: Magnuszewski, Mapiórkowski, Borris, Schamlewski, Plizga,Zieliński, Obrębski (libero) oraz Durski i Frąc.