https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Z Falubazem na inaugurację

 
Piłkarze Górnika Wałbrzych w 1. kolejce sezonu 2016/17 III grupy III ligi zagra w Zielonej Górze z Falubazem. Spotkanie odbędzie się w sobotę, 30 lipca o godz. 17:00.
SONY DSC
 
 
 
 
 
 
 
Wałbrzyszanie po kłopotach kadrowych, finansowych i organizacyjnych powoli wychodzą na prostą. Zespół został dość mocno odmłodzony po odejściu Marcina Orłowskiego, Dominika Radziemskiego (obaj do Puszczy Niepołomice), Michała Oświęcimki (Polonia Warszawa), Sławomira Orzecha (Bielawianka Bielawa) i Mateusza Krawca (do regionalnej ligi niemieckiej). Mimo tych problemów, wielu zawodników jednak zdecydowało się na pozostanie w klubie, choć pierwotnie miała odejść prawie cała pierwsza jedenastka z poprzedniego sezonu. Do drużyny dołączyli Norbert Pierzga oraz Paweł Tobiasz, a może dojść jeszcze kilku piłkarzy i bez wątpienia będą to wzmocnienia obecnej kadry biało-niebieskich.
Z kolei Falubaz jest beniaminkiem nowej III ligi, która została zmniejszona z 8 do 4 grup. Poprzedni sezon zakończył na pierwszym miejscu IV ligi lubuskiej z 68 punktami na koncie, gwarantując sobie awans do wyższej klasy rozgrywkowej w przedostatniej serii gier. W letniej przerwie do zielonogórskiej drużyny przyszło aż 10 nowych zawodników, znanych głównie z III-ligowych bosik. Falubaz na pewno nie będzie faworytem rywalizacji, jednak Górnik nie może lekceważyć rywala, ponieważ beniaminkowie potrafią sprawiać spore niespodzianki – jak np. w poprzednim sezonie Miedź II Legnica czy KS Polkowice w ówczesnej III lidze dolnośląsko-lubuskiej.
 
Zestaw par 1. kolejki III grupy III ligi:
Falubaz Zielona Góra – Górnik Wałbrzych (sobota, 30 lipca, godz. 17:00)
Lechia Dzierżoniów – Górnik II Zabrze
Stal Brzeg – Olimpia Kowary
Śląsk II Wrocław – Skra Częstochowa
Miedź II Legnica – Stal Bielsko-Biała
KS Polkowice – GKS Jastrzębie-Zdrój
Piast Żmigród – Pniówek Pawłowice Śląskie
Unia Turza Śląska – Ślęza Wrocław
Ruch Zdzieszowice – Rekord Bielsko-Biała
Radosław Radczak

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty