Przeskoczyli Mostki

Piłkarze Górnika Wałbrzych pokonali w Mostkach miejscową Formację Port 2000 2:0. Pierwszy raz na listę strzelców w ligowych meczach wpisali się Mateusz Krawiec oraz Marcin Morawski.
Po środowej wygranej nad Lechią Dzierżoniów, wałbrzyszanie nadal walczą o przepustkę do baraży o awans do II ligi – aby awansować na pozycję lidera, musieli pokonać mistrza III ligi dolnośląsko-lubuskiej, a KGHM ZANAM Polkowice nie mógł wygrać w Świdnicy z Polonią-Stal. Trener Robert Bubnowicz w realizacji tego planu nie mógł skorzystać z Grzegorza Michalaka, który dopiero wraca do treningów po zdarzeniu ze sparingu z Zagłębiem Sosnowiec, kiedy doznał urazu głowy oraz kontuzjowanego Michała Oświęcimki.
Już na początku mogli prowadzić goście: po dośrodkowaniu Marcina Morawskiego główkował Dariusz Michalak, ale minimalnie nad poprzeczką. W 11 min. głową tym razem uderzał Dominik Radziemski i fantastyczną paradą popisał się Łukasz Merda. Dwie minuty później bliski strzelenia samobójczej bramki był Marcin Iwan, lecz znów gospodarzy uratował golkiper. W 17 min. odpowiedzieli miejscowi: z 18 m huknął Kamil Kruszyński, jednak obok bramki. W 31 min. po centrze Iwana błąd popełnił Kamil Jarosiński, do strzau doszedł Szymon Kaźmierowski, ale bramkarz gości zrehabilitował się za pomyłkę. Jeszcze przed przerwą okazję na zmianę wyniku miał Marcin Morawski, lecz znów na posterunku był Łukasz Merda.
Po zmianie stron już w 54 min. świetną sytuację miał Marcin Orłowski, jednak uderzył obok słupka. Trzy minuty później na bombę z dystansu zdecydował się Damian Migalski, świetnie obronił Merda, lecz z dobitką zdążył Mateusz Krawiec, który otworzył wynik. Dziesięć minut później wynik podwyższył Marcin Morawski, który zdobył bramkę w bardzo nietypowy sposób, bowiem zrobił to bezpośrednio z rzutu… rożnego. W 76 min. bliski strzelenia kontaktowego gola był Kamil Kruszyński, ale bramkarz biało-niebieskich sparował futbolówkę na słupek. Jeszcze przed końcem regulaminowego czasu gry drugi raz mógł wpakować piłkę do siatki Mateusz Krawiec, lecz trafił w słupek.
W następnej kolejce wałbrzyszanie zagrają w Kątach Wrocławskich z Bystrzycą. Spotkanie odbędzie się w sobotę, 2 kwietnia o godz. 16:00.
Formacja Port 2000 Mostki – Górnik Wałbrzych 0:2 (0:0)
Bramki: 0:1 Krawiec (57), 0:2 Morawski (67). Żółte kartki: Kaźmierowski, M. Juchacz oraz Krawiec, D. Michalak. Sędziował: Paweł Kucharczyk (Wrocław).
Formacja: Merda – Górski, Świtała, Iwan, Małecki – Skiba, Kruszyński, M. Juchacz (84 D. Juchacz), Stefanowicz (84 Mycan) – Sikora, Kaźmierowski (84 Pierzyński).
Górnik: Jarosiński – Rytko, D. Michalak, Tyktor, Surmaj – Radziemski, Morawski, Krawiec (90 Krzymiński), Orłowski, Sawicki – Migalski.