https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Wygrać z mistrzem

Piłkarze Górnika Wałbrzych zagrają w 22. kolejce III ligi dolnośląsko-lubuskiej w Mostkach z Formacją Port 2000. Spotkanie odbędzie się w Wielką Sobotę, 26 marca o godz. 11:00.
SONY DSC
Biało-niebiescy w przełożonym meczu 20. kolejki pokonali w Dzierżoniowie Lechię 2:1 po golach Dominika Radziemskiego i Damiana Migalskiego. Za to w ostatniej serii gier zremisowali na bocznym boisku Stadionu 1000-lecia z Foto-Higieną Gać 1:1 po bramce z rzutu karnego Marcina Orłowskiego. Obecnie wałbrzyszanie są wiceliderem swojej grupy z dorobkiem 45 punktów i mają punkt straty do pierwszego KGHM ZANAM Polkowice, lecz drużyna z Wałbrzycha ma zaległy mecz z Karkonoszami Jelenia Góra. Pewnymi występu nie są Grzegorz Michalak oraz Michał Oświęcimka.
Formacja Port 2000 Mostki obecnie zajmuje 7. miejsce z 35 oczkami na koncie. A warto przypomnieć, że jest dotychczasowym mistrzem III ligi dolnośląsko-lubuskiej, lecz nie wzięła udziału w barażach o awans do II ligi i pozostała na czwartym szczeblu rozgrywkowym. W poprzedniej kolejce Formacja przegrała w Rzepinie z Ilanką 1:2, choć prowadziła 1:0. Podopieczni Roberta Bubnowicza powinii szczególnie uważać na Krzysztofa Piosika i Krzysztofa Sikorę, którzy są najlepszymi strzelcami zespołu (mają odpowiednio 15 oraz 13 bramek w dorobku) i walczą o koronę króla strzelców rozgrywek. W poprzednim meczu Górnika z drużyną z Mostek, w Wałbrzychu biało-niebiescy wygrali 2:0 po bramkach Damiana Migalskiego i Marcina Orłowskiego.
Zestaw par 22. kolejki III ligi dolnośląsko-lubuskiej:
Formacja Port 2000 Mostki – Górnik Wałbrzych (sobota, 26 marca o godz. 11:00)
Ślęza Wrocław – KP Brzeg Dolny
Budowlani Lubsko – Miedź II Legnica
Polonia–Stal Świdnica – KGHM ZANAM Polkowice
Stilon Gorzów Wlkp. – Śląsk II Wrocław
Bystrzyca Kąty Wrocławskie – Ilanka Rzepin
Foto–Higiena Gać – Piast Żmigród
Lechia Dzierżoniów – Zagłębie II Lubin
Piast Karnin – Karkonosze Jelenia Góra
Radosław Radczak

REKLAMA

Kliknij tutaj