Pierwszy wiosenny punkt

Piłkarki AZS PWSZ Wałbrzych zremisowały w Sosnowcu z Czarnymi 0:0 w 17. kolejce ekstraligi. Jest to pierwsza punktowa zdobycz wałbrzyszanek w 2016 r.

Po dwóch porażkach AZS-u z Medykiem Konin (0:4) i z AZS-em Wrocław (3:6) drużyna spadła na 6. pozycję w ligowej tabeli i wydawało się, że rywalizacja z Czarnymi będzie początkiem gonienia rywali i ponownej walki o podium. Trener Marcin Gryka nie mógł skorzystować z kontuzjowanych Anny Rędzi oraz Katarzyny Brzeskiej. Za to do dyspozycji wróciła Aleksandra Lizoń, która ostatnio pauzowała za 4 żółte kartki.
Do pierwszej naprawdę dobrej sytuacji doszło w 14 min., kiedy to okazję na zdobycie gola miała Klaudia Miłek, jednak jej strzał obroniła bramkarka gospodyń. Piętnaście minut świetną sytuację miała reprezentantka Polski Nikol Kaletka, jednak nie była w stanie pokonać Darii Antończyk. W 37 min. po błędzie defensywy Czarnych piłkę otrzymała Agata Sobkowicz, ale uderzyła nad poprzeczką.
W przerwie Marcin Gryka dokonał zmiany: Edyta Botor zastąpiła Julię Kowalczyk. Na początku okazję miały wałbrzyszanki, lecz jej nie wykorzystały i potem przewagę osiągnęły miejscowe. W 55 min. świetną sytuację miała Nikol Kaletka, ale świetnie interweniowała Daria Antończyk. Sześć minut później zmienić wynik mogła Agata Sobkowicz, niestety oddała niecelny strzał, po chwilę znów okazję miały przyjezdne, jednak obroniła golkiperka sosnowiczanek. W ostatnich 2 kwadransach do AZS miał przewagę i był bliższy zdobycia 3 punktów, jednak brakowało klarownych akcji, które mogłyby zakończyć się golem.
Czarni Sosnowiec – AZS PWSZ Wałbrzych 0:0
Żółte kartki: Aszkiełowicz, D. Pluta. Sędziowała: Karolina Radzik.
AZS PWSZ: Antończyk – Aszkiełowicz, Konat (80 Iwańczuk), Mesjasz, Bosacka – Gonzalez (86 J. Pluta), Lizoń (80 Okoń), Jędras, Kowalczyk (46 Botor) – Miłek (74 D. Pluta), Sobkowicz.