Podbili Jakuszyce

biathlonisci melafir jakuszyce
Podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Jakuszycach w biathlonie, w kategorii junior, w biegu sprinterskim Bartłomiej Filip z jednym niecelnym strzałem zajął II miejsce, Mateusz Janik V miejsce, Mariusz Wtorek VI, Tomasz Jurczak VIII. Na III miejscu podium stanęła Karolina Trzaska, Paulina Król VII. Juniorzy młodsi w biegu sztafetowym uplasowali na II miejscu (Przemysław Pancerz, Damian Marczak i Krystian Kałużny). Najlepsze w kategorii juniorek młodszych okazały się zawodniczki MKS Karkonosze Jelenia Góra, a na IV miejscu zawody ukończyła sztafeta w składzie: Paulina Wąsala, Sara Filip i Kinga Kałużny. Drugiego dnia zmagań rozegrano bieg pościgowy dla kategorii junior. Złoty medal po dobrym strzelaniu i jeszcze lepszym biegu zdobył Bartłomiej Filip, Mateusz Janik z taką samą ilości kar stanął na III miejscu podium, Tomasz Jurczak VII, Mariusz Wtorek VIII. Najlepsze strzelanie w swojej kategorii uzyskała Paulina Król, która na 20 strzałów pomyliła się tylko 3 razy i stanęła na III miejscu podium, Karolina Trzaska IV, Natalia Surdyka IX.  Juniorzy młodsi rozgrywali bieg sprinterski. Najlepszym sprinterem okazał się Wojciech Filip, który jako jedyny w swojej kategorii odnotował bezbłędne strzelanie, Przemysław Pancerz VI. Paulina Wąsala VII. W ostatnim dniu OOM rozegrano bieg indywidualny i tu nie miał sobie równych z trzema niecelnymi strzałami Bartłomiej Filip, Mateusz Janik IV, Tomasz Jurczak VII, Mariusz Wtorek IX, Karol Turek X (juniorki: Karolina Trzaska IV, Paulina Król VIII). Bieg indywidualny rozegrano w młodszej kategorii wiekowej. II miejsce ze stratą +0:12,5 zajął Wojciech Filip, Krystian Kałużny VIII. W skład 6 osobowej reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy Juniorów w Pokljuce (16-20.03.2016) zostali powołani Mateusz Janik oraz Bartłomiej Filip.