Pokonali beniaminka

Koszykarze Górnika Trans.eu Wałbrzych pokonali we własnej hali KK Oleśnica 71:62. Dzięki tej wygranej biało-niebiescy utrzymali pozycję wicelidera grupy D II ligi.
Pierwsza kwarta była bardzo wyrównana, wynik oscylował koło remisu, ale obie drużyny – szczególnie w końcówce – grały bardzo nieskutecznie w ataku i po pierwszych 10 minutach wałbrzyszanie prowadzili 13:12, a prawie połowę dorobku (6 punktów) zdobył Rafał Niesobski. Na 6 minut końcem drugiej odsłony oleśniczanie prowadzili 19:17 i wtedy podopieczni Arkadiusza Chlebdy rzucili się do ataku, wykorzystali dużo strat oraz niedokładnych zagrań rywali, dzięki czemu po pierwszej połowie Górnik Trans.eu prowadził 34:25. Na początku trzeciej partii biało-niebiescy powiększyli przewagę do 13 punktów, ale goście stopniowo zmniejszali ją i na 1,5 minuty przed końcem III kwarty było już tylko 45:42. Gospodarze znów rzucili się do ataku, oddali 3 rzuty za 3 punkty, a zespół z Oleśnicy tylko jeden za 2 punkty i na 10 minut przed końcem spotkania było 53:44. Czwarta ćwiartka to był popis wykonaniu Rafała Glapińskiego, Marcina Wróbla i Karola Obarka, a w zespole gości Grzegorza Kaczmarka i Luki Małachau, dzięki czemu w sama czwarta kwarta zakończyła się wynikiem 19:19, a całe spotkanie 71:62.
Górnik Trans.eu Wałbrzych w 6. kolejce grupy D II ligi zagra na własnym parkiecie ze Sklepem Polskim MKK Gniezno. Spotkanie odbędzie się w sobotę, 7 listopada o godz. 19:00.

Górnik Trans.eu Wałbrzych – KK Oleśnica 71:62 (13:12, 23:13, 18:18, 19:19)
Górnik Trans.eu: Wróbel 13, Obarek 13, Glapiński 11, Niesobski 11, Bochenkiewicz 10, Piros 5, Ratajczak 4, Krzymiński 2, Ciuruś 2, Rzeszowski 0, Durski 0.
KK Oleśnica: Małachau 20, Kaczmarek 16, Błaszczyk 6, Suprun 6, Kruk 5, Zuber 5, Stach 2, Kuta 2, Kilian 0, Martyniak 0, Jarmakowicz 0, Zakrzewski 0.