Mistrz przegrał we Wrześni

Siatkarze Victorii PWSZ Wałbrzych przegrali we Wrześni z miejscowym Krispolem 0:3 w 5. kolejce I ligi. Wałbrzyszanie nadal są na 12. miejscu w tabeli zaplecza ekstraklasy.
Goście rozpoczęli w składzie: Matula, Macek, Filipiak, Białek, Szczygielski, Smolarczyk i Mierzejewski jako libero. Po dosyć wyrównanym początku spotkania, gospodarze prowadzili 8:6 przed pierwszą przerwą techniczną po autowym ataku Mateusza Jasińskiego. W końcówce spotkania po dobrej grze Łukasza Karpiewskiego (byłego zawodnika wałbrzyszan) i Damiana Dobosza Krispol powiększył przewagę do 4 punktów przy stanie 21:17 i nie oddał już prowadzenia w tym secie, wygrywając 25:21. Drugi set wyglądał bardzo podobnie do pierwszego, ponieważ przed pierwszą pauzą techniczną wrześnianie prowadzili 8:7. Następnie powiększyli przewagę, ponownie dzięki Karpiewskiemu i Doboszowi, a różnica utrzymywała się w granicach 3-4 punktów. Krispol wygrał drugą odsłonę 25:22, ale trzecia partia wyglądała nieco inaczej. Gospodarze prowadzili 7:3, ale po przerwie technicznej Victoria PWSZ zaczęła odrabiać straty i już przegrywała tylko 10:11. Potem Krispol znów odskoczył, prowadząc 20:15, goście jednak znów próbowali odrobić stratę, ale ostatecznie wynik seta na 25:18 ustalił Damian Dobosz i gopsodarze wygrali 3:0, dzięki czemu awansowali na pozycję wicelidera.
W 6. kolejce wałbrzyszanie zagrają we własnej hali z Energą Omis Ostrołęka. Mecz odbędzie się w sobotę, 7 listopada.