https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Zagrają o ćwierćfinał

Piłkarki AZS PWSZ Wałbrzych zagrają na własnym stadionie w 1/8 finału Pucharu Polski kobiet z AZS Wrocław. Spotkanie odbędzie się w środę, 4 listopada, o godz. 14:00.
puchar polski kobiet
Wałbrzyszanki dotarły do 1/8 finału Pucharu Polski na szczeblu centralnym po tym, jak najpierw w dolnośląskim finale pokonały Miedź Legnica 5:2, a następnie – w I rundzie szczebla centralnego – wygrały w Biedrzychowicach z miejscowym Rolnikiem 4:1. Z kolei wrocławianki dopiero teraz dołączyły do rozgrywek Pucharu Polski, ponieważ po I rundzie do gry włącza się 8 najlepszych drużyn z ekstraligi z poprzedniego sezonu, a AZS zakończył poprzednie rozgrywki najwyższej klasy rozgrywkowej na 5. miejscu.
W ostatniej kolejce ekstraligi akademiczki z Wrocławia pokonały w Szczecinie miejscową Olimpię 2:1 i zajmują 6. miejsce z dorobkiem 14 punktów. Natomiast podopieczne Marcina Gryki przegrały w Radziechowach z Mitechem Żywiec 1:2. Warto przypomnieć, że oba zespoły spotkały się już w tym sezonie w lidze – we Wrocławiu gospodynie wygrały z wałbrzyszankami 1:0 po golu Dominiki Dereń, ale wynik został zweryfikowany na walkower dla AZS PWSZ Wałbrzych, ponieważ 2 zawodniczki zespołu ze stolicy Dolnego Śląska przekroczyły maksymalny czas gry w 1 kolejce (dzień wcześniej zagrały w Boguszowie Gorcach w meczu grupy śląskiej II ligi AZS PWSZ II – AZS II).
 
Zestaw par 1/8 finału Pucharu Polski kobiet:
AZS PWSZ Wałbrzych – AZS Wrocław (środa, 4 listopada, godz. 14:00)
Rysy Bukowina Tatrzańska – Czarni Sosnowiec 0:8 (0:0)
UKS SMS Łódź – Mitech Żywiec
KKP Bydgoszcz – Medyk Konin
Widok Lublin – Górnik Łęczna
Błękitni Stargard Szczeciński – Olimpia Szczecin
KS Raszyn – AZS PSW Biała Podlaska
Stilon Gorzów Wlkp. – Zagłębie Lubin
Radosław Radczak

REKLAMA

Kliknij tutaj