Wyjazdowa niemoc akademiczek

Piłkarki AZS-u PWSZ Wałbrzych przegrały w Radziechowach z Mitechem Żywiec 1:2. Jest to kolejny mecz wałbrzyszanek bez zwycięstwa na obcym terenie w ekstralidze.
Mecz ten był o bardzo wysoką stawkę, ponieważ wygrana dla obu drużyn oznaczała 3. miejsce po 11 kolejkach rozgrywek w najwyższej klasie rozgrywkowej. Ekipa z Żywca przed meczem znajdowała się na najniższym stopniu podium, a AZS zajmował 4. miejsce. Do składu wałbrzyskich akademiczek wróciła Jessica Ludwiczak, która na początku sezonu złamała nogę, a teraz jest już zdolna do gry i usiadła na ławce rezerwowych.
Spotkanie zaczęło się fatalnie dla podopiecznych Marcina Gryki. W 11 min. sędzia spotkania podyktowała rzut karny dla Mitechu, gospodynie pewnie wykorzystały jedenastkę i otworzyły wynik spotkania. Dziewięć minut później po mocnym dośrodkowaniu z rzutu rożnego AZS PWSZ stracił drugą bramkę i już po 20 minutach przegrywał 0:2. W 24 min. bliska strzelenia kontaktowego gola była Agata Sobkowicz, ale po jej strzale piłka trafiła w słupek. W 38 min. z dystansu huknęła Aleksandra Bosacka, futbolówka zmierzała pod poprzeczkę, ale w ostatniej chwili z interwencją zdążyła bramkarka z Żywca. Tuż przed przerwą boisko opuściła z powodu bólu pleców Agata Sobkowicz, a zastąpiła ją Daria Pluta.
W przerwie trener Marcin Gryka dokonał 2 zmian: Nikolę Żurawską zastąpiła Jessica Pluta, a za Karolinę Borkowską na murawie pojawiła się Katarzyna Iwańczuk. W 49 min. po centrze z kornera Aleksandry Bosackiej mocny strzał oddała Sofia Gonzalez i zdobyła kontaktowego gola. Od tego momentu nasze piłkarki osiągnęły przewagę i walczyły o wyrównanie rezultatu. W 88 min. świetną okazję miała Katarzyna Brzeska, ale dobrze interweniowała golkiperka Mitechu. Jeszcze przed końcem bliskie wyrównania były wałbrzyszanki, ale strzał Sofii Gonzales został zablokowany.
Najbliższy mecz AZS PWSZ Wałbrzych zagra w Pucharze Polski na własnym stadionie z AZS-em Wrocław. Spotkanie odbędzie się w środę, 4 listopada o godz. 14:00. A w ekstralidze akademiczki zagrają w Białej Podlaskiej z miejscowym AZS-em PSW w sobotę, 7 listopada o godz. 13:45.