Zjadła ich trema?

Nie udał się siatkarzom Victorii PWSZ Wałbrzych telewizyjny debiut. W meczu, który z Krakowa transmitowała TVP Sport, wałbrzyszanie ulegli AZS AGH Kraków 2:3 i spadli na 4 miejsce w tabeli I ligi.
Wicelider z Wałbrzycha jechał pod Wawel w roli faworyta, ale w małej hali, której podłoga jest pokryty specjalną wykładziną, potrzebował dwóch setów, by podjąć skuteczna walkę. W I secie podopieczni trenera Krzysztofa Janczaka prowadzili 12:10, ale potem rywale nie tylko wyrównali. Szybko bowiem zbudowali kilkupunktową przewagę i kontrolowali grę do stanu 25:22. O II partii Victoria PWSZ na pewno chciałaby jak najszybciej zapomnieć, bo zespołowi z czołówki porażka 12:25 nie przystoi, nawet jeśli jest on beniaminkiem I ligi… Ale to był punkt zwrotny w meczu, bo kolejny set od początku przebiegał pod dyktando naszych siatkarzy, którzy punktując błędy rywali, zwyciężyli 25:18. Po wyrównanym początku IV odsłony sobotniego meczu i remisie 9:9, ekipa spod Chełmca zaczęła budować przewagę, którą krakowianie systematycznie niwelowali. Przy stanie 23:23 trener Janczak poprosił o kolejny czas, a po przerwie dwa punkty jego podopiecznych dały zwycięstwo w secie i tie-break. Niestety, tym razem siatkarskie porzekadło, że zespół, który prowadzi 2:0 i nie wygrywa trzeciego seta, przegrywa 2:3, nie znalazło potwierdzenia. Po zmianie stron, ze stanu 7:8 szybko – po błędach naszego zespołu – zrobiło się 8:11 i gospodarze nie pozwolili sobie odebrać zwycięstwa w tej partii i w całym meczu.

AGH AZS Kraków – Victoria PWSZ Wałbrzych 3:2 (25:22, 25:12, 18:25, 23:25, 15:12)
AGH: Surma, Akala, Górski, Dzierwa, Szalacha, Walczykowski, Głód (libero) oraz Mucha, Galiński, Kosiek i Małysza
Victoria: Krulicki, Kaczmarek, Filipiak, Fijałek, Piórkowski, Olczyk, Mihułka (libero) oraz Krzywiecki, Kamiński, Karpiewski i Zieliński

Stal Nysa – SMS PZPS Spała 3:2
Krispol Września – Ślepsk Suwałki 3:1
Pekpol Ostrołęka – KPS Siedlce 3:1
Avia Świdnik – Camper Wyszków 0:3
CARO Rzeczyca – Espadon Szczecin 1:3
Kęczanin Kęty – Warta Zawiercie 3:1

1.         Camper Wyszków                   7          21        21:3     596:478
2.         Krispol Września                    7          17        18:8     593:549
3.         Kęczanin Kęty                                    7          15        16:8     569:506
4.         Victoria PWSZ Wałbrzych      7          15        18:10   625:556
5.         Stal AZS PWSZ Nysa              7          14        19:12   674:653
6.         SMS PZPS Spała                     7          13        16:11   612:604
7.         Energa Pekpol Ostrołęka         7          12        13:12   542:556
8.         KS Espadon Szczecin             7          11        14:14   607:625
9.         AGH AZS Kraków                  7          9          13:15   601:619
10.       Aluron Warta Zawiercie          7          6          10:17   585:609
11.       Ślepsk Suwałki                                    7          5          9:19     599:625
12.       KPS Siedlce                            7          4          10:19   641:680
13.       CARO Rzeczyca                     7          3          8:21     600:680
14.       Avia Świdnik                          7          2          4:20     461:565