Tylko punkt

Zaledwie tydzień cieszyli się siatkarze Victorii PWSZ z prowadzenia w I lidze. Beniaminek z Wałbrzycha uległ w hali Aqua Zdrój ekipie Stali AZS Nysa 2:3. O porażce w tym zaciętym i wyrównanym meczu zadecydował tie-break, który nysanie wygrali 15:13.

Victoria PWSZ rozpoczęła spotkanie w składzie: Fijałek, Olczyk, Kaczmarek, Piórkowski, Krulicki, Karpiewski i Mihułka jako libero. Mecz w Wałbrzychu lepiej jednak zaczęli goście z Nysy, którzy pierwszą partię wygrali 25:20, po tym jak zbudowali przewagę przed drugą przerwą techniczną (16:13). W drugim secie walka punkt za punkt trwała do stanu 17:17, po czym gospodarze odskoczyli na dwa punkty, by zwyciężyć 25:21. Role znów odwróciły się w trzeciej odsłonie, gdy goście zaczęli skrzętnie wykorzystywać błędy rywali. Szybko zbudowali kilkupunktową przewagę, dzięki czemu kontrolowali wynik i grę, zwyciężając 25:18. Stal chciała pójść za ciosem, by wygrać mecz za 3 punkty i początek czwartego seta zdawał się ten plan potwierdzać. Skuteczna gra blokiem dała nysanom prowadzenie 4:1, ale gdy na zagrywce stanął Olszewski, Victoria odwróciła wynik na 8:7 na swoją korzyść. Potem znów serię zaliczyli goście, którzy prowadzili 11:8, co zmusiło trenera Krzysztofa Janczaka do przerwania gry. Jego wskazówki pozwoliły przed drugą przerwą techniczną zmniejszyć straty do jednego oczka (15:16), a potem wyjść na prowadzenie 20:18. Stal zdołała jeszcze wyrównać (22:22), ale końcówka należała do graczy spod Chełmca, którzy wygrali 25:23, czym doprowadzili do remisu w meczu 2:2. Tie break – jak cały mecz – był bardzo wyrównany, ale bardziej doświadczony zespół z Nysy zdołał w końcówce wypracować 2 punkty przewagi, które dały mu zwycięstwo w secie 15:13 i w całym meczu 3:2.
Następnym rywalem Victorii PWSZ będzie we Wrześni miejscowy Kriospol.