Derby dla Górnika!

Koszykarze Górnika Wałbrzych powrót do II ligi uczcili zwycięstwem nad Śląskiem II Wrocław 75:61. A w następnej kolejce zagrają w Nowej Soli z Muszkieterami.
Inauguracyjne spotkanie w grupie D II ligi koszykarzy przebiegało pod kontrolą podopiecznych trenera Arkadiusza Chlebdy. Pierwsza kwarta, wygrana przez beniaminka 24:10 chyba za bardzo rozkojarzyła biało – niebieskich, bowiem drugą ćwiartkę wygrali goście 24:16. Na szczęście, po zmianie stron wszystko wróciło do normy: solidna obrona i skuteczny atak pozwoliły wygrać III kwartę 20:10 i na ostatnie 10 minut nasz zespół wchodził na parkiet prowadząc 60:44. I choć ostatnią odsłonę udało się wygrać wrocławianom 17:15, to po końcowej syrenie z pierwszego zwycięstwa cieszyli się koszykarze Górnika i około 800 kibiców w hali Aqua Zdrój.
Górnik Wałbrzych – Śląsk II Wrocław 75:61 (24:10, 16:24, 20:10, 15:17)
Górnik: Niedźwiedzki 26, Suchodolski 10, Iwański 8, Stochmiałek 8, Glapiński 7,  Niesobski 6, Józefowicz 6,Ratajczak 2,   Krzymiński 2, Myślak, Borzemski, Rzeszowski.