https://db2010.pl GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Radość na swoim

29 września 2014 r. dla 120 rodzin na Podzamczu przy ul. Jana Pawła II, będzie na zawsze pamiętny i radosny. Tego dnia uroczyście otrzymały klucze do mieszkań komunalnych z rąk prezydenta Wałbrzycha dr Romana Szełemeja.
Wreczanie kluczy
 
 
 
 
 
– Spośród około 600 złożonych wniosków, po wnikliwym rozpatrzeniu przez komisję, mieszkania przyznano 220 najbardziej potrzebującym rodzinom w blokach na Podzamczu, przy ul. Staszica na Nowym Mieście i przy ul. Wiejskiej na Białym Kamieniu. Będą one mieszkać w godnych warunkach. Zanim ruszyło przedsięwzięcie, odbierałem opinie, że mieszkań komunalnych nie da się zbudować w dwanaście miesięcy, a zbudowaliśmy w jedenaście. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się pomyślnego finału prac. A na tym nie koniec. Planujemy budowę kolejnych mieszkań komunalnych, m.in. przy ul. Husarskiej – powiedział prezydent.
Bloki przy ul. Jana Pawła II budowała firma Skanska, a nadzór inwestorski prowadziło Przedsiębiorstwo Usług Inwestycyjnych „Inwest-Projekt” Sp. z o.o.
Po poświęceniu budynków przez wikariusza tutejszej parafii, prezydent wręczał klucze przedstawicielom szczęśliwych rodzin. Były też łzy wzruszenia. A potem wszyscy zrobili sobie wspólne zdjęcie z prezydentem i ruszyli na pierwsze oględziny swoich mieszkań, prawdziwych cacek pachnących nowością. Życzymy im, by spędzili tu najlepsze lata swojego życia.
Przy ul. Jana Pawła II zaludniły się cztery bloki z centralnie położonym pięknym  placem zabaw dla dzieci. Jest tu sporo zieleni, a ponieważ teren jest nasłoneczniony, zakątek ten będzie jednym z najpiękniejszych w Wałbrzychu. Nie bez znaczenia jest fakt, że będzie stąd bardzo blisko do tutejszego przedszkola, szkoły podstawowej i gimnazjum.
Wałbrzych postawił na wznoszenie mieszkań komunalnych i jest w tym przedsięwzięciu krajowym ewenementem. Dobrze to świadczy o gospodarzach miasta.
Andrzej Basiński

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty