https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Dwie wieże

Urzekające piękno ziemi mieroszowskiej i okolicznych gór już wkrótce będzie można podziwiać z nowej perspektywy. Rozpoczęły się przygotowania do budowy w gminie Mieroszów dwóch wież widokowych.
Bike Arena
 
 
 
 
 
Pierwsza z nich powstanie na Parkowej Górze w Mieroszowie, w bezpośrednim sąsiedztwie Bike Areny. Podziwiać z niej można będzie przede wszystkim przepiękną panoramę Broumovskich Ścian oraz Gór Stołowych. Budowa obiektu będzie możliwa dzięki kolejnemu wspólnemu projektowi gminy Mieroszow i miasta Mezimesti, realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska – Rzeczpospolita Polska 2007 – 2013.
– Będzie to ostatni projekt realizowanych w ramach kończącej się perspektywy finansowej, dlatego – oprócz budowy wieży widokowej – znalazły się w nim również przedsięwzięcia promocyjne, podsumowujące dotychczasową współprace. W chwili obecnej przygotowywane są niezbędne dokumenty. Wykonawca obiektu zostanie wyłoniony jesienią, a obiekt zostanie wybudowany wiosną 2015 roku – mówi Andrzej Laszkiewicz, burmistrz Mieroszowa.
Drugi obiekt ma powstać w ramach przygotowywanego projektu flagowego Euregionu Glacensis „Czesko – Polska Grzebieniówka”, obejmującego wyznaczenie szlaku, biegnącego szczytowymi partiami poszczególnych pasm Sudetów, wraz z budową, odbudową lub modernizacją wież i punktów widokowych. Wieża zlokalizowana będzie na Stożku Wielkim w Unisławiu Śląskim.
– Jest to jedno z najbardziej atrakcyjnych widokowo miejsc gminy, dlatego znajduję się tam już platforma obserwacyjna. Jej parametry i stan techniczny są jednak niezadowalające, dlatego projekt przewiduje budowę całkiem nowej, wyższej i bardziej solidnej konstrukcji. Dokładny termin budowy obiektu nie jest jeszcze znany, ponieważ właściwy wniosek o dofinansowanie zostanie dopiero przygotowany przez partnera wiodącego, czyli Euroregion Glacensis – dodaje Andrzej Laszkiewicz.
(RED)
 
W miniony weekend została otwarta Bike Arena w Mieroszowie. A wiosną postawie tu wieżą widokowa.

REKLAMA

Kliknij tutaj