https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Będą kolejne blokady?

Mieszkańcy Chwaliszowa, Starych Bogaczowic, Strugi i Lubomina przez godzinę blokowali w poniedziałek drogi wojewódzkie przebiegające przez te miejscowości. – Jeśli Dolnośląska Służba Dróg i Kolei nie spełni naszych postulatów, to będą kolejne, dłuższe blokady – zapowiadają mieszkańcy gminy Stare Bogaczowice.
SONY DSC
 
 
 
21 lipca, między godziną 11.00 a 12.00, nie można było przejechać przez drogi wojewódzkie 375 i 376, przebiegające przez gminę Stare Bogaczowice. Mieszkańcy wsi Chwaliszów, Struga, Lubomin i Stare Bogaczowice zablokowali przejazd na godzinę. W ten sposób protestowali przeciwko bezczynności Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei oraz władz województwa wobec ich próśb o remonty dróg i budowę chodników na drogach wojewódzkich. Czarę goryczy sołtysów, którzy zorganizowali blokadę, przelał brak reakcji na ich pismo, skierowane 7 lipca tego roku do marszałka województwa Cezarego Przybylskiego.
– Mamy nadzieję, że nasz głos dotrze do marszałka województwa dolnośląskiego i wreszcie doczekamy się chodników, odwodnienia dróg, utrzymywania poboczy, wycinania samosiejek i poprawy bezpieczeństwa na drogach biegnących przez nasze miejscowości. Mamy już dość obietnic, teraz czekamy na podjęcie zdecydowanych działań przez zarządcę drogi – mówili uczestnicy protestu.
Akcję protestacyjną zabezpieczali policjanci, a kierowcy – w większości przypadków – ze zrozumieniem podchodzili do blokady. Niestety, na miejscu protestów zabrakło przedstawicieli Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei we Wrocławiu oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego. Był za to wójt gminy Stare Bogaczowice Leszek Świętalski, który od lat, wspólnie z mieszkańcami, walczy o poprawę bezpieczeństwa na drogach wojewódzkich, przebiegających przez gminę.
(RED)
 

REKLAMA

Kliknij tutaj