Tygodnik DB2010

Nieoficjalne wyniki wyborów

Roman Szełemej w Wałbrzychu, Bogdan Kożuchowicz w Świebodzicach, Adam Hausman w Walimiu, Adam Górecki w Czarnym Borze i Leszek Orpel w Jedlinie Zdroju – według nieoficjalnych i niepełnych wyników – wygrali wybory w I turze i pozostaną na stanowiskach. Natomiast porażkę poniósł Leszek Świętalski, który w Starych Bogaczowicach przegrał z Mirosławem Lechem! W pozostałych gminach będzie potrzebna dogrywka. Według nieoficjalnych wyników, wybory do Rady Miejskiej Wałbrzycha i do Rady Powiatu Wałbrzyskiego zdecydowanie wygrała Platforma Obywatelska. Ze względu na problemy techniczne Państwowej Komisji Wyborczej nie wiadomo kiedy zostaną ogłoszone oficjalne wyniki niedzielnych wyborów samorządowych.

SONY DSC

W Jedlinie Zdroju w dwóch komisjach burmistrz Leszek Orpel przegrał z Michałem Marczakiem, ale – według nieoficjalnych wyników – wygrał, zdobywając ok. 58 proc. głosów. A tak przedstawia się skład nowej Rady Miejskiej Jedliny – Zdroju:

1. Katarzyna Biziecka (KWW Mieszkańców Jedliny-Zdrój)

2. Maria Drapich (KWW Leszka Orpla „Nasze Miasto”)

3. Jerzy Górnicki KWW Mieszkańców Jedliny-Zdrój

4. Kamila Hrabia (KWW Leszka Orpla „Nasze Miasto”)

5. Marek Ilczuk (KWW Leszka Orpla „Nasze Miasto”)

6. Przemysław Klimek (KWW Mieszkańców Jedliny-Zdrój)

7. Robert Kubiuak (KWW Leszka Orpla „Nasze Miasto”)

8. Sławomir Łysień (KWW Leszka Orpla „Nasze Miasto”)

9. Janina Malecha (KWW Leszka Orpla „Nasze Miasto”)

10. Grażyna Marcinów (KWW Leszka Orpla „Nasze Miasto”)

11. Marek Resiak (KWW Leszka Orpla „Nasze Miasto”)

12. Monika Świdreskja (KWW Leszka Orpla „Nasze Miasto”)

13. Urszula Węcławik (KWW Leszka Orpla „Nasze Miasto”)

14. Henryk Zieliński (KWW Leszka Orpla „Nasze Miasto”)

15. Zygmunt Żyłak (KWW Leszka Orpla „Nasze Miasto”)

 

Wyniki Romana Szełemeja i Adama Hausmana i Adama Góreckiego oscylują w granicach 80 proc., natomiast Mirosław Lech uzyskał – według wciąż nieoficjalnych wyników – 57 proc. głosów i został nowym wójtem gminy Stare Bogaczowice (dotychczasowy wójt Leszek Świętalski uzyskał 43 proc.).

 

Nowa Rada Gminy Czarny Bór przedstawia się następująco:

1. Marzena Łatka

2. Marta Nieć

3. Krystyna Stawiarska

4. Stanisław Pogwizd

5. Dariusz Malinowski

6. Andrzej Florian

7. Ryszard Nowakowski

8. Wiesława Wilk

9. Tomasz Kosek

10. Sylwestra Wawrzyniak

11. Edyta Szczepaniak

12. Edward Kiełbasa

13. Waldemar Poręba

14. Katarzyna Rolka

15. Arkadiusz Wodziak.

 

Skład nowej Rady Gminy Stare Bogaczowice:

1. Ariel Zarzeczny (KWW Młodzi dla Gminy)

2. Konrad Wójcik (KWW Młodzi dla Gminy)

3. Maria Wyrzykowska (KWW Razem dla Gminy)

4. Marek Rajca (KWW Razem dla Gminy)

5. Arkadiusz Karczmarz (KWW Razem dla Gminy)

6. Roman Trębacz (KWW Razem dla Gminy)

7. Mirosława Skarżyńska (KWW Razem dla Gminy)

8. Marzena Data (KWW Razem dla Gminy)

9. Alicja Stępnik (KWW Razem dla Gminy)

10. Eugeniusz Rajca (KWW Współpraca dla Rozwoju)

11. Marcin Uchmanowicz (KWW Współpraca dla Rozwoju)

12. Aneta Rajca (KWW Współpraca dla Rozwoju)

13. Emilia Kmiecik (KWW Współpraca dla Rozwoju)

14. Izabela Kamińska (KWW Współpraca dla Rozwoju)

15. Adam Zieliński (KWW Współpraca dla Rozwoju)

Kolejnym włodarzem, który tak jak Leszek Świętalski stracił urząd, jest Andrzej Laszkiewicz z Mieroszowa, który nie dostał się do II tury, uzyskując 420 głosy. Tam o urząd burmistrza powalczą Andrzej Lipiński (834 głosy – 29,9 %) i Marcin Raczyński (774 głosy 27,8 %), a wyniki pozostałych kandydatów wyglądają następująco: Andrzej Laszkiewicz – 440 (15,8%), Mariusz Liczbiński – 402 (14,4%), Jerzy Fedoruk – 193 (6,9%), Dorota Błażejowska – 142 (5,1%). A nową Radę Miejską w Mieroszowie utworzą:

1. Kamila Milewska
2. Małgorzata Jasiak
3. Tomasz Maciejewski
4. Henryk Hnatiuk
5. Jan Bednarz
6. Wojciech Oleszkiewicz
7. Katarzyna Sobkowicz
8. Maria Chmielnicka
9. Dariusz Szmulik
10. Ryszard Sierakowski
11. Ryszard Gubernat
12. Maja Sadowy
13. Dorota Skibska
14. Jadwiga Kobus
15. Justyna Pichowicz

W Boguszowie Gorcach urzędujący dotąd Waldemar Kujawa bliski był zwycięstwa w I turze, ale zabrakło ok. 50 głosów i w dogrywce powalczy ze Sławomirem Wójcikiem (wyniki: Waldemar Kujawa – 49,08 % – 2586 głosów; Sławomir Wójcik -23,13% – 1219 głosów; Marek Tarnacki -21,35 % -1125 głosów; Marcel Chećko – 6,43% – 339 głosów). Do Rady Miejskiej Boguszowa Gorc zostali wybrani:

1. Stanisław Urbaniak (KWW Sławomira Wójcika Wspólnie dla Miasta)

2. Renera Stec (KWW Waldemara Kujawy)

3. Maria Świetlik (KWW Waldemara Kujawy)

4. Marceli Wiśniewski (KWW Waldemara Kujawy)

5. Jerzy Wysocki (KWW Sławomira Wójcika Wspólnie dla Miasta)

6. Janusz Kita (KWW Marka Tarnackiego)

7. Irena Kułakowska (KWW Sławomira Wójcika Wspólnie dla Miasta)

8. Daniel Lubiński (KWW Waldemara Kujawy)

9. Sylwia Dąbrowska (KWW Waldemara Kujawy)

10. Józef Nowak (KWW Waldemara Kujawy)

11. Marceli Lorenc (KWW Sławomira Wójcika Wspólnie dla Miasta)

12. Edyta Kasprzyk (KWW Waldemara Kujawy)

13. Daniel Geming (KWW Kuźnic II)

14. Maria Grelewicz (KWW Waldemara Kujawy)

15. Grzegorz Urban (KWW Waldemara Kujawy)

Nowych burmistrzów będą mieli mieszkańcy Głuszycy i Szczawna Zdroju, gdzie dotychczas urzędujący włodarze zrezygnowali z kandydowania. W Głuszycy w II turze zmierzą się Monika Bisek – Grąz (ok. 40 proc. głosów) z Romanem Głodem (ok. 30 proc. głosów), którzy do rady miejskiej wprowadzili odpowiednio 5 i 6 radnych, a w Szczawnie Marek Fedoruk z Markiem Ćmikiewiczem (Lidia Miedzielska miała 19 głosów mniej od Marka Ćmikiewicza, a 3 więcej od Mariusza Gawlika).

Skład nowej Rady Miejskiej Szczawna Zdroju:

1. Zenon Dec (KWW Marka Fedoruka)

2. Marzena Sobczyk (KWW Marka Fedoruka)

3. Małgorzata Pachota (KWW Marka Fedoruka)

4. Józef Kaczanowski (KWW Marka Fedoruka)

5. Stanisław Borkusz (KWW Marka Fedoruka)

6. Adam Jennings (KWW Marka Fedoruka) (losowanie z Pantolem)

7. Jerzy Kogut (KWW Lidii Miedzielskiej Nasze Szczawno)

8. Urszula Wójcik (KWW Lidii Miedzielskiej Nasze Szczawno)

9. Ramona Bukowska – Mucha (KWW Arkadiusza Muchy)

10. Zenon Różycki (KWW Arkadiusza Muchy)

11. Łukasz Kurjata (KWW Łukasza Kurjaty)

12. Jacek Baran (KW Towarzystwa Miłośników Szczawna-Zdroju)

13. Stanisława Tobis-Pańczyszyn (KW Towarzystwa Miłośników Szczawna-Zdroju)

14. Jolanta Hofman (od Ćmikiewicza po losowaniu)

15. Jarosław Stachowiak (KW Jarosława Stachowiaka)

 

W Głuszycy mandaty do rady miejskiej zdobyli:

1. Sabina Jelecka (KWW Romana Głoda)

2. Edyta Popek (KWW Ewy Dorosz Głuszyca zasługuje na więcej)

3. Beata Drapała (KWW Romana Głoda)

4. Mirosław Żołopa (KWW Romana Głoda)

5. Marta Wróblewska (KWW Moniki Bisek – Grąz)

6. Zdzisław Szymański (KWW Moniki Bisek – Grąz)

7. Krzysztof Kameczura (KWW Romana Głoda)

8. Krzysztof Drzygała (KWW Romana Głoda)

9. Grzegorz Milczarek (KWW Romana Głoda)

10. Mariusz Kostrzyca (KWW Ewy Dorosz Głuszyca zasługuje na więcej)

11. Elżbieta Chilińska (KWW Ewy Dorosz Głuszyca zasługuje na więcej)

12. Mariola Trawczyńska (KWW Moniki Bisek – Grąz)

13. Daniel Jaremenko (KWW Moniki Bisek – Grąz)

14. Katarzyna Woźniak – Redlicka (KWW Beaty Żołnieruk Nowa Głuszyca)

15. Janusz Rech (KWW Moniki Bisek – Grąz).

 

A poniżej lista osób wybranych do Rady Gminy Walim:

1. Łukasz Kazek (KWW Elżbiety Weiss Walim Zasługuje na Więcej)

2. Ryszard Mazur (KWW Elżbiety Weiss Walim Zasługuje na Więcej)

3. Stanisław Kręciproch (Jugowice) (KWW Elżbiety Weiss Walim Zasługuje na Więcej)

4. Robert Sikora (KW Prawo i Sprawiedliwość)

5. Monika Bachusz – Ślazińska (KWW Adama Hausmana)

6. Zuzanna Bodurka (KWW Adama Hausmana)

7. Paweł Mazur (KWW Adama Hausmana)

8. Monika Pakuła (KWW Adama Hausmana)

9. Tomasz Sobczyk (KWW Adama Hausmana)

10. Wiktor Rehlis (KWW Adama Hausmana)

11. Danuta Szczęśniak (KWW Adama Hausmana)

12. Jolanta Grzegorzek (KWW Adama Hausmana)

13. Andrzej Pol (KWW Adama Hausmana)

14. Mieczysław Osiecki (KWW Adama Hausmana)

15. Henryk Wach (KWW Adama Hausmana).

 

Kolejne 4 lata Świebodzicami będzie rządził Bogdan Kożuchowicz, który w I turze uzyskał 52,9 %, pokonując Jana Wysoczańskiego (25,75 proc.), Ireneusza Zyskę (18,42 proc.) i Tomasza Kurzawę (2,94 %). A do nowej Rady Miejskiej Świebodzic zostali wybrani:

1. Łukasz Kwadrans – KWW Bogdana Kożuchowicza

2. Lesław Podhalicz – KWW Bogdana Kożuchowicza

3. Jarosław Dąbrowski – KWW Bogdana Kożuchowicza

4. Zofia Marek – KWW Bogdana Kożuchowicza

5. Zdzisław Pantal – KWW Bogdana Kożuchowicza

6. Piotr Krzyśpiak – KWW Bogdana Kożuchowicza

7. Tadeusz Szozda – Forum Wspierania Inicjatyw Lokalnych

8. Dariusz Skalny – KWW Ireneusz Zyska – Obywatelskie Świebodzice

9. Andrzej Olszówka – Forum Wspierania Inicjatyw Lokalnych

10. Sławomir Łukawski – KWW Bogdana Kożuchowicza

11. Dariusz Błaszczyk – KWW Bogdana Kożuchowicza

12. Krystian Wołoszyn – KWW Bogdana Kożuchowicza

13. Teresa Małecka – KWW Bogdana Kożuchowicza

14. Jan Klepiec – KWW Bogdana Kożuchowicza

15. Zbigniew Opaliński – KWW Bogdana Kożuchowicza

16. Przemysław Wieczorek – Forum Wspierania Inicjatyw Lokalnych

17. Marek Jakubina – KWW Bogdana Kożuchowicza

18. Mariusz Szafraniec – KWW Ireneusz Zyska – Obywatelskie Świebodzice

19. Jacek Żygłowicz – KWW Bogdana Kożuchowicza

20. Jerzy Kirklo – KWW Bogdana Kożuchowicza

21. Tomasz Czekaj – KWW Ireneusz Zyska – Obywatelskie Świebodzice

 

Z kolei w Świdnicy w II turze urzędujący prezydent Wojciech Murdzek powalczy z Beatą Moskal – Słaniewską.

 

Druga tura wyborów wójtów , burmistrzów i prezydentów odbędzie się 30 listopada.

Według wciąż nieoficjalnych wyników, w wyborach do Sejmiku Województwa Dolnośląskiego PO zdobyła – 16 mandatów, PiS – 9, PSL- 5, Bezpartyjni Samorządowcy – 4, SLD – 2. W okręgu wałbrzyskim mandaty zdobyli:

PO: Roman Szełemej (ale jego miejsce zajmie Julian Golak, ponieważ został wybrany na prezydenta Wałbrzycha,), Czesław Kręcichwost, Zbigniew Szczygieł

PiS: Piotr Sosiński, Jerzy Gierczak

PSL: Grażyna Cal

SLD: Marek Dyduch

Bezpartyjni Samorządowcy: Patryk Wild.

Według nieoficjalnych wyników w wyborach do Rady Powiatu Wałbrzyskiego PO uzyskała 8 mandatów, PSL – 4, PiS – 3, a komitet Nasz Powiat – 2 mandaty. Co ciekawe, Grzegorz Walczak wygrał z Dorotą Piotrzkowską zaledwie 1 głosem!

A mandaty zdobyli:

PO: Andrzej Lipiński, Jarosław Buzarewicz, Roman Głód, Grzegorz Walczak, Leonard Górski, Mirosław Potapowicz, Krzysztof Krajewski, Arkadiusz Mucha;

PiS: Krzysztof Kwiatkowski, Marek Tarnacki, Bogusław Uchmanowicz;

PSL: Józef Piksa, Jacek Cichura, Grażyna Owczarek, Stanisław Janor;

Nasz Powiat: Kamil Orpel, Marek Fedoruk.

Nie są to jednak wyniki ostateczne, ponieważ Andrzej Lipiński i Marek Fedoruk mogą wygrać II turę wyborów na burmistrzów, a wtedy ich miejsca zajmą kolejne osoby z list i okręgów, z których kandydowali. Ostateczny skład Rady Powiatu Wałbrzyskiego poznamy zatem najwcześniej w nocy z 30 listopada na 1 grudnia.

W Wałbrzychu, w wyborach do rady miejskiej, także wygrała PO, która zdobyła 15 mandatów, a pozostałych 10 rozdzieliły między siebie: PiS – 4, WWS – 4, Lepszy Wałbrzych  – 2 mandaty.

Rozkład mandatów będzie wyglądał następująco:

PO: Małgorzata Wiłkomirska, Artur Torbus, Maria Romańska, Piotr Kraczkowski, Alicja Szełemej, Andrzej Mielczarek, Mariusz Kalinowski, Tadeusz Mazurkiewicz, Krystyna Olanin, Henryk Furman, Tomasz Senyk, Antol Szpur, Jacek Szwajgier, Marek Rząsowski oraz Piotr Kwiatkowski;

PiS: Mirosław Bartolik, Renata Wierzbicka, Cezary Kuriata, Beata Mucha;

WWS: Alicja Rosiak, Ryszard Nowak, Mariusz Piejko, Justyna Półkoszek;

Lepszy Wałbrzych – Zygmunt Nowaczyk, Stefania Pawełek.

W głosowaniu na prezydenta Wałbrzycha oddane zostały 37952 głosy. Roman Szełemj z PO uzyskał 31878 głosów (!), Piotr Sosiński z PiS 2651 głosów, Alicja Rosiak z WWS 1840 głosów, Szymon Cheretyk z SLD 1001 głosów, a Beata Żołnieruk z KNP Janusz Korwin – Mikkego 582 głosy.

(RED)

Tags: , , , , , , , , , , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej