Wygrali po tie-breaku

Aż 5 setów potrzebowali siatkarze Victorii PWSZ Wałbrzych, by we własnej hali pokonać Kęczanina Kęty. Dzięki tej wygranej podopieczni trenera Krzysztofa Janczaka powrócili na podium I ligi.
Miłe złego początki – tak mogą powiedzieć po niedzielnym meczu siatkarze Kęczanina, którzy wygrali pierwszego seta 25:22, kontrolując wynik niemal od początku do końca tego starcia. Potem jednak dwie partie wygrali wałbrzyszanie w takim samym stosunku – 25:18. W drugiej cały czas na prowadzeniu była Victoria PWSZ, natomiast w trzeciej gościom udało się na chwilę wyrównać wynik (8:8), ale ich błędy błyskawicznie wykorzystali nasi siatkarze, budując kilkupunktowe prowadzenie, którego nie oddali już do końca. Po raz kolejny role odwróciły się w IV secie. Kęczanin wrócił do gry, ale zryw wałbrzyszan przy stanie 14:18 pozwolił im zmniejszyć dystans do 1 punktu (20:21). Tym razem zespół z Kęt nie dał sobie wydrzeć prowadzenia i zwyciężając 25:21 doprowadził do piątego seta. A w nim wyrównana walka trwała do stanu 6:6. Potem seria błędów gości pozwoliła Victorii PWSZ odskoczyć na 5 oczek (12:7) i nawet czas na żądanie trenera Kęczanina nie zdołał odwrócić losów tego spotkania, które zakończyło się wygraną gospodarzy 3:2.
Już w środę podopieczni trenera Krzysztofa Janczaka zagrają w Zawierciu z tamtejszą Wartą.

Victoria Wałbrzych – Kęczanin Kęty 3:2 (22:25, 25:18, 25:18, 21:25, 15:11)

Stal Nysa – Krispol Września 3:0

1.         Camper Wyszków                    8          24        24:3      678:551
2.         Stal AZS PWSZ Nysa              8          17        22:12    749:710
3.         Victoria PWSZ Wałbrzych        8          17        21:12    733:653
4.         Krispol Września                      8          17        18:11    650:624
5.         SMS PZPS Spała                     8          16        19:11    687:658
6.         Kęczanin Kęty                          8          16        18:11    666:614
7.         Espadon Szczecin                     8          12        16:17    706:727
8.         Energa Pekpol Ostrołęka          8          12        13:15    599:631
9.         AZS AGH Kraków                  8          11        16:17    703:718
10.       Ślepsk Suwałki                          8                      8          12:19    674:682
11.       KPS Siedlce                             8          7          13:20    738:770
12.       Aluron Warta Zawiercie           8          6          10:20    639:684
13.       CARO Rzeczyca                      8          3          8:24      673:762
14.       Avia Świdnik                            8          2          5:23      551:662