Szczęśliwa siódemka

Trwa zwycięski marsz koszykarzy Górnika Trans.eu Tws Mazbud Wałbrzych. W sobotę podopieczni trenera Arkadiusza Chlebdy po raz 7 w rozgrywkach II ligi schodzili z parkietu w roli zwycięzców, po tym jak w Lesznie wygrali z tamtejszą Polonią 74:56. A już w środę w Wałbrzychu derbowe starcie na szczycie: Górnik – Nysa Kłodzko!
Starcie beniaminków w Lesznie goście rozpoczęli od trafienia za 3 pkt. Rafała Niesobskiego, ale potem inicjatywę przejęli gospodarze, którzy zdominowali walkę na tablicach i łatwo zdobywali punkty po szybkich atakach. Efekt? Po 7 minutach gry Polonia prowadziła 22:12! W końcówce I kwarty część strat udało się odrobić Niesobskiemu, który w 10 min. został sfaulowany przez Jędrzeja Jankowiaka przy celnym rzucie zza linii 6,75 m i wykorzystał dodatkowy rzut wolny (26:20). Po przerwie z każdą minutą wałbrzyszanie grali skuteczniej, tak w ataku, jak i w obronie, co szybko znalazło odbicie na tablicy wyników. Już w 13 min, był remis 28:28, a po kolejnych dwóch minutach goście wygrywali 33:28. Nie mogło być inaczej, skoro ekipa z Leszna popełniała mnóstwo strat i marnowała wiele dogodnych pozycji do oddania celnych rzutów. A konsekwentna gra lidera przekładała się na wynik – w 19 min. Górnik prowadził już 39:33.
Po zmianie stron gospodarze zdołali jeszcze zmniejszyć straty do 4 oczek, ale od 23 min. spotkania wałbrzyszanie zaczęli budować bezpieczną przewagę, która oscylowała w granicach 10-12 pkt. A gdy na 6 min. przed końcem spotkania Górnik wygrywał 63:47 można było ze spokojem oczekiwać końcowej syreny.
– Drużyna przeciwna grała w pierwszej kwarcie na bardzo dużym procencie i opanowali tablice. Ale już w drugiej kwarcie spotkania zaczęliśmy grać swoje. Z kwarty na kwartę graliśmy agresywniej, co powodowało, że rywale popełniali wiele strat. Do Leszna pojechała bardzo liczna grupa naszych kibiców, którym należą się wielkie brawa za doping – powiedział nam Mateusz Myślak.
A już w środę o godz. 18.00 w hali Aqua Zdrój mecz na szczycie grupy D II ligi, w którym zmierzą się niepokonane dotąd zespoły Górnika i Nysy Kłodzko!
– Na pewno jest podświadoma dodatkowa mobilizacja, ale trzeba podejść do tego tak jak do każdego meczu – podkreśla Mateusz Myślak.

Jamalex Polonia 1912 Leszno – Górnik Trans.eu TWS Mazbud Wałbrzych 56:74 (26:20, 8:19, 13:17, 9:18)
Górnik: Niedźwiedzki 18 (1 x 3 pkt., 11 zbiórek), Niesobski 15 (2×3), Iwański 11, Glapiński 7, Suchodolski 3 oraz Józefowicz 6 (2×3), Stochmiałek 5, Rzeszowski 4, Krzymiński 3, Borzemski 2, Myślak, Ratajczak.