Tygodnik DB2010

Zbudują nową kładkę

17 stycznia 2018 r. wójt Gminy Walim Adam Hausman podpisał umowę na rozbiórkę i budowę kładki dla pieszych nad jeziorem Bystrzyckim w Zagórzu Śląskim. Realizacji zadania podejmie się firma Strabag Sp. z o.o. z Pruszkowa.

 

Przypomnijmy, że inwestycja zaplanowana jest w ramach projektu pn. „Zwiększenie udostępniania zasobów przyrodniczych oraz rozwój nowych form edukacji ekologicznej dzięki rozbudowie Turystycznego Centrum Edukacji Ekologicznej „Choina” i poprawie organizacji ruchu turystycznego w Gminie Walim”.

17 stycznia w sali narad Urzędu Gminy Walim odbyło się spotkanie wójta Adama Hausmana i przedstawicieli Strabagu, podczas którego podpisano umowę na wykonanie tego zadania.

– Na co dzień mamy do czynienia z ogromnymi wyzwaniami inwestycyjnymi, ale bardzo cieszymy się z tej mniejszej, ale jakże istotnej również dla nas inwestycji. Wiemy, że to ważne zadanie dla Państwa i równie ważne dla nas, zwłaszcza, że będzie to przedsięwzięcie realizowane na rzadko spotykanej konstrukcji wstęgowej – mówi Mirosław Kostyrko, dyrektor oddziału Strabag we Wrocławiu.

Kładka powstanie zamiast mostu wiszącego, który będzie musiał zostać poddany rozbiórce.

– Most nie może być dopuszczony do użytkowania na stałe, gdyż jego stan techniczny i funkcje użyteczności, nie pozwalają na to. Cieszymy się, że po wielu latach, w końcu doczekamy się kładki z prawdziwego zdarzenia, takiej która w żaden sposób nie będzie stwarzać zagrożenia dla turystów i osób odwiedzających jezioro Bystrzyckie oraz będzie dostępna przez cały rok. Ponadto znacznie poprawi się estetyka – dodaje Adam Hausman.

Wykonawcę wyłonił przetarg. Najkorzystniejszą ofertę złożyła właśnie firma Strabag Sp. z o.o., która zadanie wyceniła na sumę 5 milionów 607 tysięcy 572,95 zł. Termin realizacji zadania to 31.10.2018 r, a okres gwarancji wynosi 72 miesiące.

(MM)

most-jezioro-bystrzyckie

Wizualizacja kładki na jeziorze Bystrzyckim w Zagórzu Śląskim.

Tags: , , , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej