https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Ferie bez nudy

Zimowa przerwa z nauce w Szczawnie Zdroju upływa pod znakiem różnorodnych zajęć przygotowanych dla uczniów przez szczawieńskie instytucje.
 
– 15 stycznia to dla szczawieńskich dzieci naprawdę świetny dzień, bowiem w kilku miejscach zainicjowaliśmy ferie zimowe 2018! Z książką, na sportowo czy w typowo zimowym klimacie – każde dziecko znalazło coś dla siebie. Na przykład czas spędzony na kucykach i przy ognisku. Inicjatorką spotkania była Danuta Wild, przewodnicząca Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Środki na jego organizację pochodzą z Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii w Szczawnie-Zdroju na 2018 r. – mówi Karolina Tomza z Urzędu Miejskiego w Szczawnie Zdroju.
Modelarstwo lotnicze, konstrukcje latawców, filmy o tematyce lotniczej, techniki w zakresie zdalnego sterowania modeli latających czy nauka wirtualnego latania z wykorzystaniem symulatora lotów – tak prezentuje się program ferii w Muzeum Modelarstwa i Lotnictwa w Miniaturze prowadzone przez Jerzego Siatkowskiego. Ze szczawieńskimi pasjonatami lotnictwa spotkał się Marek Fedoruk, burmistrz Szczawna-Zdroju. Zajęcia odbywają się w siedzibie pracowni dydaktycznej muzeum (ul. T. Kościuszki 19 / I piętro) w dniach wtorek-czwartek od godz. 11:00 do 14:00.
Z kolei w szczawieńskiej bibliotece trwają ferie z „Magicznym drzewem”. Lubiana nie tylko przez dzieci seria książek Andrzeja Maleszki przyciągnęła jej wiernych fanów. Poza czytaniem fragmentów i quizem wiedzy dzieciaki przygotowały magiczne przedmioty, które zawisły na bibliotecznym drzewku. UWAGA! Mają moc, więc z pewnością przez okres trwania ferii będą czarowały!
(KT)
 fedoruk siatkowski ferie szczawno
Szczawieńskich modelarzy w trakcie zajęć odwiedził burmistrz Marek Fedoruk.

REKLAMA

Kliknij tutaj