https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Remont mostu nad Bobrem w Kamiennej Górze

Rozpoczęły się prace związane się remontem i renowacją mostu nad rzeką Bóbr w ciągu ul. Lompy w Kamiennej Górze. Na czas prowadzenia robót most został całkowicie wyłączony z ruchu kołowego, a w jego obrębie została wprowadzona organizacja ruchu zastępczego. Termin zakończenia prac zaplanowany został na wrzesień 2024 r.

– Prace na obiekcie będą prowadzone przy założeniu utrzymania ruchu pieszego jednym chodnikiem z możliwością czasowych zamknięć przejścia wynikających z technologii wykonywanych robót. Dojazd do przyległych ulic będzie odbywał się przez most przy ul. Jana Pawła II. Remont istniejącego mostu obejmuje przede wszystkim naprawę i wymianę uszkodzonych elementów przy założeniu zachowania istniejącej nośności lub przywrócenia nośności, na jaką został zaprojektowany, przez naprawę uszkodzeń elementów konstrukcyjnych – informuje Burmistrz Kamiennej Góry Janusz Chodasewicz.

Zakres inwestycji obejmuje oczyszczenie i naprawę powierzchni betonowych, wymianę nawierzchni jezdni wraz z izolacją oraz wykonanie nowej izolacjo-nawierzchni żywicznej na chodnikach wraz z warstwami wykończeniowymi. Dodatkowo przewidziano wymianę wsporników urządzeń obcych i wykonanie zabezpieczenia antykorozyjnego stalowych rur osłonowych. Po wykonaniu prac remontowych mostu zostanie wykonany remont nawierzchni drogi asfaltowej na całym odcinku ul. Lompy.

(RaŚ)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty