Tygodnik DB2010

Na siłowni uroczyście

 

Na siłowni plenerowej na Podzamczu, mieszkańcy tego największego wałbrzyskiego osiedla (i nie tylko oni) ćwiczą już od kilku tygodni, ale uroczyste jej otwarcie nastąpiło w minioną niedzielę.

 

Uroczystość poprzedziła msza św. w kościele parafii pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła, który sąsiaduje z siłownią, odprawiona w intencji wszystkich, którzy przyczynili się do jej powstania. Autorem pożytecznego przedsięwzięcia jest Rada Wspólnoty Samorządowej Podzamcze, której projekt uzyskał najwięcej głosów w jednej z poprzednich edycji Wałbrzyskiego Budżetu Partycypacyjnego, ale oprócz niej zasługi w jej powstaniu mają m.in. proboszcz parafii, ks. prałat Ryszard Szkoła i Rada Parafialna, Spółdzielnia Mieszkaniowa Podzamcze oraz jeszcze inne instytucje i osoby prywatne.

W ważnym dla tutejszej społeczności akcie przecięcia wstęgi, inaugurującym oficjalnie działalność siłowni, uczestniczył prezydent Wałbrzycha dr Roman Szełemej, przewodnicząca Rady Miejskiej Wałbrzycha dr Anna Maria Romańska oraz przewodniczący tutejszej RSW Jerzy Frajnagiel.

Otwarcie siłowni plenerowej, której trzy place z urządzeniami do ćwiczeń z tej okazji przybrały odświętny wygląd, było głównym punktem programu Rodzinnego Święta Sportu, w programie którego znalazł się m.in. turniej tenisa ziemnego, parada rowerowa, pokazy straży pożarnej i zabawy z harcerzami.

Andrzej Basiński

 Silownia podzamcze przeciecie wstegi

Przecięcie wstęgi – symboliczne rozpoczęcie działalności przez siłownię.   Gdyby miało pójść jedno zdjęcie, to tylko to.

Tags: , , , , , , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej