https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Ocalić od zapomnienia

W Gostkowie odbyło się spotkanie podsumowujące projekt „Ocalić od zapomnienia”, realizowany przez Fundację Anna w Gostkowie w ramach Budżetu Partycypacyjnego Powiatu Wałbrzyskiego.
 
W ramach projektu Fundacja Anna otrzymała 11 tys. 190 zł., za które odnowiono aleje na cmentarzu ewangelickim i przeprowadzono konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży. W projekt z entuzjazmem zaangażowali się także mieszkańcy Gostkowa, którzy pomagali w wykonaniu prac porządkowych na cmentarzu i samodzielnie układali płyty na alejach.
Uroczystość podsumowująca projekt rozpoczęła się krótkim nabożeństwem na cmentarzu, po którym uczestnicy udali się do świetlicy wiejskiej, gdzie mogli podziwiać wystawę zdjęć, dokumentów i przedmiotów sztuki sakralnej, odnalezionych w trakcie prac na cmentarzu. Angelika Babula – prezes Fundacji Anna – przywitała gości i przedstawicieli władz powiatu i gminy, wśród których byli między innymi: starosta Jacek Cichura, wicestarosta Krzysztof Kwiatkowski, wójt Mirosław Lech wraz z zastępcą Bogdanem Stochajem, prezes wałbrzyskiego PSL Piotr Zimnicki, profesor Zbigniew Wiktor – politolog i znawca regionu, a także znana podróżniczka i pisarka – Joanna Lamparska. Następnie pani prezes przedstawiła historię i działania fundacji, zmierzające do ocalenia przed dewastacją zapomnianego cmentarza ewangelickiego w Gostkowie. W trakcie uroczystości starostowie przekazali na ręce pani Angeliki tablicę upamiętniającą zwycięstwo projektu w Budżecie Partycypacyjnym Powiatu Wałbrzyskiego i gratulowali pani prezes oraz jej współpracownikom, a także mieszkańcom ogromnego zapału i zaangażowania w ratowanie pozostałości historii regionu.
Ogromne podziękowania należą się także Fundacji Frydhof oraz Stowarzyszeniu Grupa Poszukiwawcza Riese, które wspierają Fundację Anna w jej działaniach.
Uroczystość odbywała się pod honorowym patronatem Starosty Wałbrzyskiego Jacka Cichury.
(GŁ)
Źródło: Informator Starostwa Powiatowego w Wałbrzychu
Gostkow ocalic od zapomnienia
Przedstawiciele Fundacji Anna z władzami powiatu i Gminy Stare Bogaczowice.

REKLAMA

Kliknij tutaj