W czerwcu 2026 r. dzieci z placówek oświatowych Gminy Lubawka będą mogły skorzystać z bezpłatnego badania stomatologicznego w dentobusie zlokalizowanym przy szkołach.
– Podczas wizyty lekarz stomatolog oceni stan zdrowia jamy ustnej, ustali ewentualny plan leczenia oraz przekaże wskazówki dotyczące profilaktyki próchnicy. To doskonała okazja, aby zadbać o zdrowy uśmiech najmłodszych – bez stresu i w przyjaznej atmosferze – mówi Andrzej Wojdyła, Burmistrz Lubawki.
Terminy stacjonowania dentobusu: Szkoła Podstawowa w Miszkowicach – 2 czerwca 2026 r. (wtorek) w godz. 8.00 – 9.00; Zespół Szkolno-Przedszkolny w Chełmsku Śląskim – 2 czerwca 2026 r. (wtorek) w godz. 9.30 – 14.00, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Lubawce – 3 czerwca 2026 r. (środa) w godz. 8.00-14.00.
(Buz)